Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

drapanie się po główce

Data utworzenia : 2019-02-18 23:58 | Ostatni komentarz 2019-02-25 21:20

B.Stelmaszynska

2438 Odsłony
6 Komentarze

Cześć dziewczyny, Czy wasze maleństwa też tak mają, że drapią się strasznie po główce? Moja mała ma 5 miesięcy i od jakiegoś czasu drapie się po głowie i czole do krwi. Dzieje się to w nocy, jak zasypia i budzi się. Nie widzę żadnej wysypki, ale codziennie widzę krew na prześcieradle i zastanawiam się czy taka jej natura czy powinnam coś z tym zrobić.

2019-02-25 21:20

Ja bym jednak poszła do pediatry skoro paznokcie ma krótkie i nie widać uczulenia. A ma rano podrapaną główkę jesteś pewna że to główka?

2019-02-19 17:24

Możliwe że od potu ja swędzi ale ja bym poszła do lekarza zwłaszcza że jak piszesz potrafi drapac do krwi.

2019-02-19 15:35

Obcinam paznokcie małej codziennie i wydaje się że nic już tam nie ma, a i tak drapie się do krwi. Chyba faktycznie skonsultuję się z lekarzem. W nocy śpi dość spokojnie i nie poci się. Ma ciemieniuchę na głowie, ale nie w tym miejscu gdzie się drapie.

2019-02-19 14:43

A czy Twój maluszek jest niespokojny podczas snu? Albo być może nadmiernie się poci właśnie na główce? Być może to jest przyczyną. Przede wszystkim na początek radzę dobrze poobcinać paznokcie i najlepiej będzie skonsultować ten problem z lekarzem.

2019-02-19 14:35

U nas żadnego drapania po główce nie zaobserwowałam, raczej nic takiego nie było. Może warto wspomnieć o tym lekarzowi podczas wizyty, ew da jakieś skierowanie do specjalisty, np do dermatologa.

2019-02-19 13:35

Mój młody ma prawie 6 miesięcy i czasem drapie się po głowie nie wiem czemu..chociaż miał ciemieniuche i ma taką suchą skórę w niektórych miejscach to może dlatego. Może warto przejść się do dermatologa żeby zobaczyć czy jest okej wszystko ze skórą na głowce, a paznokcie do obcięcia.