Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Niedrożność dróg łzowych

Data utworzenia : 2019-02-09 05:48 | Ostatni komentarz 2019-05-14 23:20

Klaudia.Wyrwalec

785 Odsłony
8 Komentarze

Witam . Szukałam na lupce ale nie znalazłam . Moja 7 miesięczna córka ma niedrożność dróg łzowych krople ani masowanie kącików oka nic nie daje. Nic nie pozostaje jak zabieg . Robią dwa zabiegi tzw. płukania (jest mniej inwazyjny podobno) lub już taki pod narkozą . Czy któraś z was zmagała się z niedrożnością dziecka i przechodziłyście zabieg? Możecie się wypowiedzieć na ten temat zabiegu ?

2019-05-14 23:20

Klaudia jak tam sytuacja u was ?? U nas też był problem zatkanych kanalików łzowych z tym że pediatra stwierdził że kanaliki się zatykają i odtykaja bo problem się pojawił w 2m później spokój był i powrocił obecnie jesteśmy na etapie gdzie oczy nie ropieja . U nas pomogły masaże z tym że na początku masowalam w kąciku oka później dowiedziałam się że prawidłowo powinno się masować wzdłuż nosa i to kilka razy dziennie nawet ja problem zniknie powinno się przynajmniej wykonywać 2 razy przynajmniej . Obecnie mamy termin na koniec czerwca ale jak nie będą oczy ropiec to muszę zadzwonić i przełożyć termin gdyby jednak problem powrócił . Ja mieszkam pod Wrocławiem i we Wrocławiu taki zabieg wykonują tylko pod narkozą większym maluchom . Na zabieg trzeba mieć miesiąc odstępu od szczepienia od pediatry potwierdzenie że dziecko jest zdrowe . Morfologię . Kolezanki córka miała narkozę do 2 w nocy ostatni posiłek i rano zabieg zabieg sam w sobie trwa 15minut i dziecko przywieźli jej już wybudzone bodajże 3 dni w szpitalu . Wiadomo że zabieg pod znieczuleniem miejscowym jest duzo mniej szkodliwy niż narkozą ale na pewno większy stres dla dziecka . Mam nadzieję że u was ok i nie będziecie musieli wybierac się na zabieg bo czasami kanaliki same się odtykaja i problem przechodzi :)

Konto usunięte

2019-02-14 04:44

Klaudio. 10. Nasz pierwszy też był w ogólnym znieczuleniu i następny też będzie. Słyszałam (w szpitalu oczywiście) o dziecku, ktore 4 razy miało taki zabieg - to dołujące, ale widocznie z budową kanalików coś było nie w porządku. Rodzice nie mogą być z maluchem przy zabiegu. Dziecko zabiera pielęgniarka gdy środek przeciwbólowy, znieczulający zaczyna działać a dziecko wraca gdy już się wybudza. Widok jest dość trudny - niestety.

2019-02-13 22:49

Klaudia mogę sobie tylko wyobrazić jak się boisz,każda mama odczuwałaby w tej sytuacji niepewność i strach przecież chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej.Trzymam kciuki za wizytę, daj znać co lekarz powiedział.

2019-02-13 21:46

DorotaB-1986 Moja też w marcu będzie miała 8 miesięcy . 22 lutego mamy kolejną wizyte wiec wtedy się dowiemy czy mamy ustalać wizytę na zabieg . Szczerze mówiąc jestem tym przerażona .. Mama_Gratki moja córka również ma tak od urodzenia i też raz przechodziło a za chwilę znowu to samo . Raz lepiej a raz gorzej..Maści żadnych narazie nie mieliśmy tylko krople ale nie widzę jakiś efektów poprawy . Skoro 1 zabieg nie pomógł to ten drugi już będzie pod narkozą (ten na innej zasadzie) ? Przy takim zabiegu rodzice nie mogą być z dzieckiem prawda ? Mogę wiedzieć ile córka ma ?

Konto usunięte

2019-02-11 13:59

Klaudio, moja córa ma ten problem od urodzenia. Przeszłyśmy przez 8 różnych antybiotyków w kroplach i maści. Na pewien czas problem się uspokaja po czym znów wraca, często ze zdwojoną siłą. Masujemy nawet kilkanaście razy na dzień, ale u nas nie widać poprawy. Masaż ma być mocny i stanowczy. Córa miała udrażniane kanaliki, sondowane pod ogólnym znieczuleniem. Zabieg trwał kilkanaście minut, znieczulenie dla takich maluchów jest słabe, ale mimo wszystko córa źle go zniosła. Mamy już kolejne skierowanie więc u nas dużej poprawy nie widać. Znam kilkoro dzieci, u których na jednym razie się nie skończyło. U nas w szpitalu jest taka zasada: dziecko do roku po zabiegu zostaje dobę na obserwacji, powyżej roku po południu wraca do domu. Jeśli interesują Cię jeszcze jakieś szczegóły, pytaj.

2019-02-10 22:50

Pytałam koleżanki bo jej córka też ma ten problem i oni mają masować ale średnio to pomaga zwłaszcza że mała nie bardzo daje sobie pomóc.Mają ustalony już termin zabiegu na udrażnianie kanalików na 20 marca jak mała skończy 8 mc bo wtedy dopiero niby mogą zrobić jej ten zabieg.

2019-02-10 07:45

agnieszka.sz bardzo ci dziękuję , na lupce nie znalazłam . Miłego dnia

Konto usunięte

2019-02-10 03:17

Tutaj był wątek z odpowiedzią Pani doktor https://lovi.pl/pl/forum/11/5273/1 Może jeszcze to się przyda https://lovi.pl/pl/forum/11/7914/1