Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Picie wody przy gorączce

Data utworzenia : 2019-02-06 17:02 | Ostatni komentarz 2019-02-12 22:17

Konto usunięte

1607 Odsłony
35 Komentarze

Dziewczyny, POMOCY! Potrzebuje na szybko Waszej porady. Córa złapała infekcje wirusowa, nie ma apetytu, mleko pije jednym zębem, wodę co chwilką jej podaje i raz na 5 razy zrobi że 2 łyki. Był u nas lekarz z wizyta domowa. Kazała pilnować picia wody, powiedziała, że mam Córkę zmuszac, bo inaczej wylądujemy w szpitalu z odwodnieniem. Jak mam ją zmusić do picia? Przecież nie wleje jej wody do gardła, bo mi się zakrztusi. Jakie macie sposoby na to? Ratujcie!

2019-02-12 22:17

Może spływac katarek, bardzo często tak się dzieje, zwłaszcza podczas snu i sie tego nazbiera, rano musi odkaszlnąć. Albo druga opcja przesuszone, podrażnione gardło po przeziębieniu, w nocy może spać z otwartymi ustami i dodatkowo wszystko obsycha i rano są efekty. Tantum Verde nie nawilży raczej, a może powodować suchość, więc też dużo picia, nawilżacz powietrza do sypialni, ewentualnie ręczniki mokre na kaloryfer i coś farmakologicznego co nawilży gardło, nie wiem w jakim wieku dziecko.

2019-02-12 21:34

Inhalujemy się solą fizjo, a na gardełko mamy Tantum Verde. Osłuchowo niby wszystko ok a kaszel niezbyt nasilony najczęściej po przebudzeniu... już tak myślałam, że może zwyczajnie spływa coś z noska do gardełka, choć katarek minimalny :/

2019-02-12 21:07

Wg mnie na kaszel i gardło inhalacje 3-4 razy dziennie, najpewniej i najzdrowiej. Jeśli osluchowo cos nie tak, to lekarz może przepisać cos w mocniejszego niż woda morska czy sól fizjologiczna do inhalacji. I przy kaszelku na pewno kontrola u lekarza. Pamiętam, że jak jeden mamie z tego forum córeczka się odwodniła i nie chciała pić, to załapała w pewnym momencie wodę z odrobiną soku ze świeżej marchw i zaczęła pić. Moja córka tez lubi teb smak, dosłownie wystarczy rozcieńczyć 1:10.

Konto usunięte

2019-02-12 14:48

Na kaszel dobry jest też syrop islandzki. Mam go w apteczce bo ostatnio kupiłam, ale nie zdążyłam użyć, a kaszel minął

2019-02-12 07:33

Ja stosuje często sinekod. Z tego co wiem to jest żeby dziecko właśnie nie meczylo się w nocy właśnie przez kaszel. I nas zwykle było tak że w dzień były inne Syropy a na noc właśnie sinekod żeby wyciszyć kaszel nocny.

2019-02-12 07:29

Ja miałam te kropelki ostatnio ale tylko na noc żeby mała zasnęła , bo zaraz po zaśnięciu dostawała jakiegoś napadu kaszlu i było po spaniu . Nie powiem bo pomogly ale z rana zaraz deflegmin .

2019-02-11 22:59

Agnieszko a jaki syropek stosujecie na kaszel? My byłyśmy dzisiaj u lekarza właśnie z kaszlem, towarzyszącym infekcji gardełka i dostałyśmy krople Sinecod, ale nie wiem dlaczego mam jakieś mieszane uczucia... a wszystko dlatego, że są to krople hamujące odruch kaszlu - tak powiedziała lekarka. Ale przecież kaszel to reakcja obronna organizmu, to czy dobrze go hamować? Zgłupiałam.... dodam, że u nas kaszel występuje w nocy i nad ranem jak się mała przebudzi, nie jest mocno nasilony. Stosowała może któraś z Was Sinecod?

2019-02-11 21:46

Agnieszka, nie martw się na zapas. Kaszel często jak się przypałęta to tak szybko nie odchodzi niestety, mimo że nic się nie dzieje, a dziecko osluchowo czyste. Wiec jak do środy nie przejdzie to wcale nie musi oznaczać nic złego, ot dalszą część infekcji wirusowej, ale osłuchać pewnie, że warto.