Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Spacery a mróz

Data utworzenia : 2019-01-25 12:02 | Ostatni komentarz 2019-02-28 20:51

BeataR

1139 Odsłony
17 Komentarze

Witam, do jakiej temperatury minusowej wychodzić z 5 mc dzieckiem ? Czy brać pod uwagę odczuwalna czy termometr na zewn?

2019-02-28 20:51

Oczywiście w czasie smogu zawsze lepiej jest zostać w domu niż nie potrzebnie chodzić na spacery. Ja zawsze sprawdzam w aplikacji i jeśli jakość powietrza pozwalała na spacery wychodziłam.

2019-02-28 11:36

Moja córka urodziła się w listopadzie chodziłyśmy raz w tyg na spacery ale w grudniu w ogóle nie wychodziłyśmy tylko do lekarza i z powrotem cały czas robiłyśmy inhalacje doktor powiedział żeby lepiej na ten smog z nią nie wychodzić

2019-02-25 21:29

Nie ma wg mnie temperatury minimalnej bo nie ma złej pogody na spacer jest tylko źle ubrane dziecko. Moja córka jest styczniowa i nigdy nie patrzyłam na temperaturę. Ważna jest oczywiście ochrona buźki więc krem. Spacerowalam tak długo jak miałam ochotę i ile wytrzymywał spacerując mój starszak.

2019-02-14 22:07

u nas było tak już w pierwszych miesiącach nam środowiskowa mówiła że można z dzieckiem wychodzić do -5 a czasami i zdarzało się przy niższej temperaturze, ciepło ubrać i bedzie ok

2019-02-13 09:35

Mi się wydaje, że jak długo ubierzesz dziecko ciepło, to możesz z nim wychodzić. Ja kiedy moja córka była jeszcze mała ubierałam ją w body na ramiaczkach, na przykład takie: https://www.stylowychrzest.pl/body-ramiaczka-ekru.html, a na to zakładałam jej normalne ubranko i coś w rodzaju kombinezonu narciarskiego (można go znaleźć w sklepach sportowych). Mimo wszystko wychodząc na spacery bardziej uważałabym na zanieczyszczenie powietrza, bo ono może zaszkodzić bardziej niż lekki przymrozek.

2019-02-11 21:07

Słuchaj spokojnie spacerujcie jak do tej pory tylko dodatkowy kocyk włóż , buźkę nasmaruj :) mnie sąsiedzi wielokrotnie upominali przy -5 ze z takim małym o jej ..ale jak widać małemu nic nie jest , żyje ochoty nie był a wręcz przeciwnie dotleniony i szczęśliwy bo ile można w domu siedzieć ?!

2019-02-11 14:01

Ja wychodząc to na termometr praktycznie nie patrzę jak nie pada i nie wieje mocno to raczej wychodzimy

2019-02-11 11:22

Spacer przy minusowej temperaturze dziecku nie zaszkodzi a wręcz pomoze. Dziecko pooddychać Świeżym powietrzem. Kieruj się odczuwalna temperatura. Jeżeli jest poniżej 10 to tylko od ciebie zależy czy wyjdziesz z dzieckiem. Ja z synem przy niskich temperaturach wychodziłam i nic mu nie było, ale każde dziecko reaguje inaczej. Jeżeli boisz się przy mrozach wychodzić to warto porządnie wywietrzyć mieszkanie.