Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Pierwsze siadanie

Data utworzenia : 2018-12-14 14:24 | Ostatni komentarz 2018-12-18 20:09

Paula95

570 Odsłony
14 Komentarze

Hej korzystając z okazji, że jestem u mamy i mogę chwilę w necie poszperać, to muszę się o coś zapytać. Co robić? Moja 2,5 miesięczna córcia zaczyna się podnosić jak do siadania, strasznie się wkurza kiedy nie może się podnieść i czeka tylko aż ktoś jej poda ręce żeby się chwycić, nie daj Boże wziąć na ręce bo od razu podnosi łepek. Macie jakieś sposoby, żeby ją tego oduczyć? Wydaję mi się, że ma jeszcze dużo czasu, żeby zacząć siadać i martwie się, żeby nic jej się nie stało. Jak tylko się budzi od razu ją zajmujemy różnymi zabaweczkami, żeby tylko nie chciała się podnosić ale to trwa chwile dopóki nie usłyszy choćby stuknięcia i już chce się podnieść aby zobaczyć co się dzieje. A zaczęło się od tego jak położna na ostatniej wizycie sprawdzała ją fizycznie i właśnie w ten sposób ją podniosła. A Julii się to chyba spodobało :(

2018-12-18 20:09

Karolina to prawda i to powinno się nosić każde dziecko ponieważ jak nosimy przodem do siebie opóźnia y jego rozwój, bo się przytula blokuje i nie ma swobody ruchu i mniej widzi :)

2018-12-18 18:45

A i jeszcze neurolog powiedziała bym go nosiła nie przodem do siebie tylko plecami nie wytlumaczyla w jakim celu tylko powiedziała ze od teraz tak mam go nosić.

2018-12-18 10:37

No pasami jej nie przywiaze :D Ale przy najmniej śmiesznie jest jak się tak siłuje bo miny robi niesamowite wtedy i dźwięki super wydaje :D

2018-12-18 09:09

Paula a niech sobie kombinuje :)

2018-12-18 06:22

Nie no dziewczyny nie pomagamy. Tylko wiecie ona już sobie technikę opracowała oddychania prawym łokciem przez co bardziej na ta stronę się przechyla wiem że dziecko samo krzywdy sobie nie zrobi ale jak myślicie czy przez to że tak się przechyla może mieć później krzywy kręgosłup? Ta mata może być dobrym pomysłem muszę zakupić :)

2018-12-17 16:40

Starałam się jak najczęściej kłaść go na brzuszku, w tedy się zmeczyl i juz nie miał tak wielkiej ochoty siadać. Kladlam tez go na takiej macie gdzie zabawki miał nad sobą to próbował je dotknąć bez prób siadania.

2018-12-17 12:52

Mój synek też szybko zaczął się podnosić a nadal nie siedzi a ma prawie 7 miesięcy, oduczać raczej nie ma sensu, tylko po prostu nie pomagać i tyle a jak się bardzo denerwuje to odwracać uwagę w tym wieku to najlepiej czymś kontrastowym książeczką albo jakąś zawieszką

2018-12-15 20:09

Niech sama próbuje, gdy się zdenerwuje to albo zajmij ja zabawka ale rozmawiaj z nią byle zapomniała o tym, możesz również położyć ja na brzuszek wtedy niech się siluje