Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Noworodek a dziąsła

Data utworzenia : 2018-11-06 07:16 | Ostatni komentarz 2018-12-13 22:04

magdalenakoz176

476 Odsłony
5 Komentarze

Cześć. Jak tam u was było z noworodka czy po porodzie dbaliście o swoje dziecko dziąsła i w jakim miesiącu chodziliście do stomatologa z niemowlakiem przed ząbkowaniem.

Konto usunięte

2018-12-13 22:04

Kurczę ja do tej pory nie byłam. Może faktycznie powinnam zacząć. Aczkolwiek przeczekam skok rozwojowy i ogólne rozdrażnienie malucha przed wprowadzeniem nowości :)

2018-12-06 20:39

Ja dbam o dziąsła dzieci przemywając je gazikiem namoczonym w przegotowanej wodzie. Wycieram dziąsła, podniebienie, wewnętrzną stronę policzków i język. Dziecko ma szansę przyzwyczaić się i uczyć higieny jamy ustnej w momencie kiedy te ząbki się już pojawią. Jak pojawią się ząbki wtedy powinna pójść w ruch szczoteczka i pasta. U nas przez pewien czas było tak że najpierw zęby myłam ja a później poprawiał po mnie syn teraz on myje jako pierwszy a dopiero później ja. Do stomatologa przed wyjściem pierwszych ząbków nie ma co iść. A na pierwszą wizytę wybrać się jak dziecko będzie potrafiło chociażby otworzyć buzie żeby dentysta mógł zajrzeć.

2018-12-06 12:04

Ogólnie powinno przemywać się dziąsła noworodkowi przegotowaną wodą np gazikiem, my mamy tą silikonową szczoteczkę na palec i synek się bardzo cieszy jak masuje się mu nią dziąsełka :). Przed ząbkowaniem nie ma potrzeby iść do stomatologa i jak dziecko zacznie ząbkować to też nie od razu chyba, że ząbek, który wyszedł rusza się to wtedy należy go chirurgicznie usunąć

2018-11-29 20:13

My zaczęliśmy myć dziąsła dopiero jak wyszedł pierwszy ząbek. Najpierw myję zęby dziecku sama a potem daję mu szczoteczkę to jeszcze chwilę sobie ją pogryzie :) A najbardziej to z mycia lubi pastę :)

2018-11-29 13:17

Jasne że można dbać o dziąsła. Są silikonowe szczoteczki na palec. Dla takiego malucha wystarczy przemyć samym jalowym wacikiem nasączonym w wodzie. ;) I to już jest bardzo dobra pielęgnacja. Odnośnie stomatologa to przed pojawieniem się ząbków raczej nie ma co iść, ale jak już będą ząbki to tak koło roku, półtora to już śmiało możesz iść do dentysty na kontrolę. ;) Jak wyjdą pierwsze ząbki dziecku radzę z silikonowej szczoteczki przerzucic się już na zwykłą szczoteczkę dla niemowląt. Dawać dziecku niech samo próbuje myc ząbki a potem po nim poprawiać. Dodatkowo przy zabkach można już stosować pasty do zębów dla niemowlaków. W asortymencie są te z fluorem i bez. To jaka wybierzesz zależy od ciebie, najważniejsze żeby był zachowany przedział wiekowy (te zazwyczaj są zawarte na przodzie opakowania) odnośnie stosowania pasty.