Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Bylgotanie w brzuszku

Data utworzenia : 2018-11-05 11:44 | Ostatni komentarz 2018-12-14 06:44

Agusia1990222

771 Odsłony
9 Komentarze

Drogie mamusie. Bulgotanie w brzuszku u 6 miesiecznego dziecka w trakcie karmienia . Mleko bebilon profutura 1 ... to cos zlego? Daje biogaie

Konto usunięte

2018-12-14 06:44

Pediatra wyjaśnił, że są zapasy spore jeśli chodzi o żelazo, ale morfologia jest słaba, hemoglobiny bardzo niska i reszta w zasadzie też. Anemia może być spowodowana różnym i czynnikami i niedoborem. akurat w tym przypadku żelaza jest dużo pomimo wszystko.

2018-12-13 23:35

Sabina sam probityk nie pomoże w walce z rotawirusem. Pomoże owszem odbudować florę bakteryjną ale nie sprawi że rotawirus zniknie. Eleonorka nie wiem czy dobrze zrozumiałam co napisałaś ale jeśli miałaś zalecone badanie poziomu żelaza u maluszka i wyszło, że jest poniżej normy tzn że zapasy żelaza nie są wystarczające. Będziesz musiała wtedy podawać dziecku żelazo do picia i po jakimś czasie powtórzyć wyniki. Chyba że coś źle zrozumiałam...

Konto usunięte

2018-12-13 10:27

przy mojej jelitówce również pediatra kazał dac probiotyki maluchowi. Jeśli chodzi o zapasy żelaza- to czy jeśli dziecko ma anemie ale zapasy są spore to jest szansa, że nie trzeba będzie podawać leków ? czy maluszek samoistnie powinien nadrobić i podnieść parametry, które niestety są sporo poniżej normy ? jestem dosc zaniepokojona i nie wiem czy te zapasy są jakimś pocieszeniem.

2018-12-10 17:18

Mi znajomy lekarz powiedział, że jak dzieciak złapie rotawirusa, to probiotyk pomoże, bo pomaga odbudowac florę bakteryjną i ogólnie dobrze działa na jelita. Dlatego mam w apteczce flostrum na wszelki wypadek :)

2018-12-03 23:47

Ja podzielam zdanie dziewczyn jeśli maluszek ma już skończone 6 miesięcy to należy zmienić mm z 1 na 2. nigdy nie spotkałam się z teorią, że nie ma konieczności zmieniać mleka. Przecież mleka mają różne składy i są dostosowane go potrzeb małego dziecka. Chociażby patrząc tylko na wspomniane żelazo. Z probiotyków też polecam Dicoflor. Dobrze, że podajesz probiotyki bo wspomagają nasze małe brzuszki. Jeśli chodzi o samo bulgotanie to u nas jak u Agnieszki zdarzało się ale tylko w momencie kiedy przerwa pomiędzy karmieniami była długa. Wtedy przez chwilę słyszałam jak bulgocze w brzuszku dziecka. W innym wypadku nie. Może właśnie spróbuj częściej karmić albo postaraj się zaobserwować po jakim czasie od poprzedniego karmienia zaczyna butgotać w brzuszku a kiedy nic takiego się nie dzieje.

Konto usunięte

2018-12-03 22:01

Mama_Hani, nie wiem jak to jest z 2 i 3, być może 2 na 3 faktycznie nie trzeba zmieniać, jednak mleko początkowe należy zmienić na mleko następne, ponieważ po pół roku w organizmie dziecka kończą się zapasy żelaza itd i ważne jest właśnie dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Zauważ, że mleko początkowe ma więcej tłuszczu, białka, a mało witamin, natomiast mleko następne odwrotnie, posiada więcej witamin oraz mikro i makroelementów w składzie i na pewno nie jest to bezpodstawne.

2018-12-03 17:22

Z tego co wiem to wcale nie trzeba zmieniać mleka na mleko następne. Moja córka po zmianie mleka z bebilon 2 na bebilon 3 miała problemy z kupką. Do tego stopnia że podraznila sobie śluzówke i krwawila z odbytu. Musiałam wrócić do mleka 2 i podaje jej mimo że córka ma już skończone 14 miesięcy. Czy Twojego maluszka boli brzuszek? Widzisz żeby był niespokojny? Być może bulgotanie to po prostu praca jelit. Jeśli bardzo Cię to niepokoi zapytaj pediatre.

Konto usunięte

2018-12-03 13:49

Agusia, skoro dziecko ukonczyło już 6 miesiąc zycia należy zmienić mleko początkowe na mleko następne. Dobrze est tez podawać probiotyk Dicoflor, wspomaga fajnie pracę jelit u małego człowieka. Moja Córka też czasem ma bulgotki w trakcie karmienia, ale tylko wtedy gdy ma dluzsza przerwe miedzy karmieniami i to bulgotanie jest po prostu z głodu, jak mleczko leci na pusty zołądek i to bulgotanie trwa chwilke tylko, pozniej juz nie. Moze u Was tez są zbyt dlugie przerwy miedzy karmieniami? Czy przy kazdym karmieniu wystepuje to bulgotanie? Czy pojawiaja sie inne problemy z brzuszkiem? Bole brzuszka, zaparcia, nadmierne gazy? Warto skonsultowac się z pediatrą w tej sprawie.