Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Kupa po zmianie mleka

Data utworzenia : 2018-10-09 10:34 | Ostatni komentarz 2018-10-11 07:10

pycia1997

480 Odsłony
4 Komentarze

Witajcie :) Jutro idziemy na szczepienia, więc o wszystko wypytam pediatrę, ale chcę też znać Wasze zdanie. 7.10 moja Marta skończyła 6 miesięcy co się wiąże ze zmianą mleka na następne. Byliśmy na Nutramigenie ( bo była wiecznie głodna, wieczorami płakała i wysypki na twarzy). Pediatra kazała przejść na inne, ale HA. Kupiłam Bebilon 2 HA, niestety tak to źle rozegrałam, że wycofują je z Rossmana, w zwykłej aptece też nie dostanę, jedynie w Gemini na zamówienie za 56 zł 400 g (bez przesady). Mała po tym mleku czuję się dobrze, nie jest marudna, ale zauważyłam krostki na karku i robi 2-3 razy dziennie bardzo rzadkie, żółte kupki. Jak myślicie od czego to może być? Byście wróciły z powrotem na Nutramigen czy próbowały dalej innego HA, co i tak będzie konieczne, bo nigdzie nie dostanę Bebilon 2 HA. Pozdrawiam

Konto usunięte

2018-10-11 07:10

Pycia super, że skonsultowałaś się z lekarzem. Teraz maluszek będzie spokojny i mama również ;) Jednak opinia specjalisty jest bardzo istotna jeśli cokolwiek dolega naszej kruszynie. Zdrówka

2018-10-10 16:25

Dziekuje za komentarze :) To mleko mieszalam z nutramigenem i stopniowo przechodzilam. Bylysmy dzis na szczepieniu i o wszystkim powiedzialam pediatrze i obejrzala krostki i stwierdzilysmy wspolnie, ze jednak wracamy do Nutramigenu.

2018-10-09 22:04

Może być tak, że zbyt szybko zmieniłaś jej mieszankę. W takim przypadku zazwyczaj producent proponuję żeby czesciowo do starego mleka (1) dodawać trochę nowego i z czasem zwiększać jego porcję aż zostanie samo mleko następne. W twoim przypadku to nie możliwe wiec dla brzuszka takiego malca jest to nie lada rewolucja. Kupki mogą być takie ponieważ brzuszek jeszcze się nie przyzwyczaił do nowości. Możesz zapytać na wizycie lekarza czy jest to powód do niepokoju, czy może dać dziecku kilka dni aby jego organizm się przestawil na nowe mleko. Z zasady jest tak, ze wszelkiego rodzaju krostki są oznaką nietolerancji albo uczulenia, ale nie koniecznie. Z ta wysypka również skonsultowała bym się z lekarzem czy jest ona skutkiem zmiany mleka. Sama nie zmieniaj tej mieszanki, skonsultuj ja z lekarzem - każda zmiana mleka powinna być skonsultowana z pediatra. My tutaj na forum możemy dać radę albo podzielić się doświadczeniem, ale nie jesteśmy wyspecjalizowanym lekarzem, który zna temat jak nikt inny i najlepiej ci doradzi. Ja na twoim miejscu napisałabym sobie na kartce wszystkie pytania i watpliwosci i ta kartkę zabrała jutro na wizytę do lekarza. My możemy sobie tutaj tylko gdybać a on z kolei da ci fachową radę ;p

Konto usunięte

2018-10-09 19:32

Możliwe, że zmiana mleka była zbyt gwałtowna i brzuszek w ten sposób protestuje. Wysypka, która się pojawiła również może być skutkiem nowego pokarmu. Nowe mleko powinno się stopniowo wprowadzać przez kilka dni mieszając z dotychczasowym - zmieniając stopniowo ilość nowego. Wtedy brzuszek powinien dać sobie radę.