Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

3 miesięczne niemowlę - nagłe problemy z kąpielą

Data utworzenia : 2018-09-07 18:56 | Ostatni komentarz 2018-12-14 23:01

Agnieszka.W

1817 Odsłony
21 Komentarze

Witam! Piszę ponieważ sjończyły mi się pomysły. Mój 13-to tygodniowy niemowlak od zeszłego tygodnia robi karczemnej awantury w kąpieli. Płacze niewyobrażalnie aż się robi czerwony, zapowietrza i zanosi się niemym płaczem. Z mężem nie zauważyliśmy nic co mogłoby go zdenerwować, pamiętamy żeby się przestraszył czy było wyraźnie coś co mu nie odpowiada. Nagle od któregoś dnia zaczął płakać. Próbowaliśmy zmieniać temperatury wody na cieplejszą (ok. 36,5 stopnia) czy chłodniejszą (35 czy bliżej 34 stopni). Zmienialiśmy położenie wanienki. Układaliśmy tetrę na spód wanienki, czy owijaliśmy go w tetrę. poprawiliśmy sposób trzymania przedramię pod główką ręka trzymana pod ramionkiem. Dziś jak go włożyłam się popłakał więc szybko go wyjęłam, po chwili się uspokoił, więc próbowałam go włożyć brzuszkiem znów zaczął płakać, od razu go wyjęłam. Jak się uspokoił to po chwili zbliżyłam go bokiem do wody nie wkładając jedynie zamaczając stópki niestety już płakał. Nie wiem co robić. Czy rzeczywiście coś mu tak bardzo nie pasuje czy to objaw jakiegoś problemu... Skóra wygląda w normie więc odrzucam ten problem. Przestać go kąpać? Na jak długo? A po powrocie do mycia jak spróbować go wykąpać żeby nie było płaczu. Niestety nie mamy wanny tylko prysznic. Mogę wejść z nim pod prysznic tylko się boję że po kilku dniach przerwy znów zrobiomy coś nie tak i będzie bardzo płakał:( Czy może któraś z Wasas miała podobny problem???

2018-12-14 23:01

Może komuś to się przyda

2018-09-13 10:51

A próbowałaś myć się z małą

2018-09-13 10:33

Agnieszka to może o to chodzi maluch się już nie mieści ma mało miejsca za mało wody i się denerwuje przez to, może sprawdziłaby się trochę większa wanienka?

2018-09-12 10:17

JZ23 jak długo to u Ciebie trwało? I co ile/jak sprawdzałaś czy jest ok? My na razie zostaliśmy z myjką i próbujemy pokazać że to jest fajne czyli jak my się myjemy trochę go wtedy odpryskamy wodą, trochę zamoczymy nóżki. Wtedy nie płacze. Musimy dać mu czas;) Niestety mam prysznic tylko a w wannie dla bobasa to tylko tyłek wsadzę i chyba już dla Synka miejsca nie będzie;)

2018-09-11 22:18

Kolezanka byla z synem u dermatologa i rowniez nie zalecał u takich malych dzieci codziennych kąpieli, a raczej 2-3 razy w tygodniu.

2018-09-11 13:27

A propos częstotliwości kąpieli... Po porodzie do czasu wizyty położnej kąpałam Malutką codziennie. Dopiero na wizycie dowiedziałam się, że zaleca się kąpać dziecko co 3-4 dni, jak nie ma upałów. A w międzyczasie normalna toaleta (przemywanie w zagięciach, zakamarkach - szyjka, paszki, pachwinki, podmywanie). Teraz w lato oczywiście nie było opcji do tego się zastosować, ale jak tylko przyjdą chłodniejsze dni wracamy, do tego systemu.

2018-09-10 21:38

Zawsze karmię przed i odbijam. Już w teorii jest po skoku więc powinno przejść. Nie wiem zobaczymy. Kombinujemy! Będziemy testować Wasze podpowiedzi po kolei! Jak coś wymyślimy skutecznego to napiszę może innym Mamom się przyda:) (poza oczywistymi rzeczami jak najedzenie, temperatura itd.)

2018-09-10 21:28

Agnieszka.W sprawdź, czy dziecko nie jest akurat w skoku rozwojowym. Dzieciaki mogą być wtedy bardzo nerwowe i płaczliwe. Spróbuj też kąpać dziecko tuż po karmieniu. Mojej córce zdecydowanie humor poprawia pełny brzuszek a najgorsze, co może być to kąpiel po pominiętej drzemce i na głodniaka. :)