Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Poduszka klin

Data utworzenia : 2018-08-21 12:09 | Ostatni komentarz 2019-01-03 17:26

Margaretta26

3872 Odsłony
29 Komentarze

Hej dziewczyny! Co sądzicie o poduszce klin dla noworodka? Warto kupić czy jest to raczej zbędny wydatek?

2019-01-03 17:26

Myślę że zbędny.lepiej książkę podłożyć pod materac wyjdzie na to samo.

2018-12-25 19:53

Przy pierwszym synku nie kupowałam klina. Ale kombinowalismy inaczej np unoszenie łóżeczka z jednej strony poprzez podkladanie książek pod nozki- nie zdało to egzamin u, bo szybko mi się rozjezdzaly te książki i nóżki łóżeczka spadały z nich. Potem kombinowanie z kocykami podkladany i pod materac i tu tak jak z resztą z klubem trzeba uważać, by uzyskać nie za wysoki kąt, a przy tym uważać, by materac się nie zaginał lub nie zapadła pod dzieckiem . Jest trochę kombi podania nie powiem, ale synkowi to bardzo pomogło. Po ułożeniu odpowiedniej ilości zwinietych kocy i sprawdzeniu by kat był odpowiedni synkowi było lepiej oddychać przy Katarze i wąż e to było przy ulewaniu. Przy drugim też zastosuje ten sposób. Polecam

2018-12-19 14:28

Ja używałam "klinu" jedynie wtady, gdy mały miał katar, ale zamiast specjalnej poduszki, wystarczył zwykły poskładany koc włożony pod materac.

Konto usunięte

2018-12-13 07:15

Ja ni kupiłam koniec końców i nie żałuję. Mój maluch mając nieco ponad 3 tygodnie zaczął sam kręcić głowa podczas snu i szukać sobie wygodniejsze strony. Do tego czasu maluszek tak czy inaczej miał główkę na boku. U mnie podobnie położna poleciła w razie konieczności położyć ręcznik pod materac.

2018-12-12 21:29

Nam klin bardzo się przydal i jeszcze pewnie się przyda. Inni podkladaja ksiazki ale raczej nie jest to zbytnio stabilna konstrukcja. Klin nie jeat drogi wiec warto go kupic malutkie dzieci musza miec po glowka wyżej ze względu bezpieczeństwa ulewanie. Ja podkladalam pos materac w łóżeczku. Gdy dziecko wieksze dobrze sprawdza sie przy katarze lepiej dziecku spac na podwyższeniu jesli nie ma jeszcze poduszki zwyklej

2018-12-11 16:39

Ogolnie dziecko powinno mieć chodz trochę wyżej główkę w szczególności jeśli mu się ulewa. Można położyć coś pod nogi łóżeczka. Ja osobiście kupiłam klin i nie żałuję bo dzięki niemu spałam spokojniej.

Konto usunięte

2018-12-10 22:04

Widziałam, że są różne grubości poduszek, niestety już po zakupie. Długo korzystaliśmy z klinu, ale najlepiej się sprawdzają lekko podwyższone nogi łóżeczka.

2018-12-10 20:16

Mi poduszkę klin kupila mama. Na zajęciach dla ciężarnych dowiedzialam się, że jest to dodatkowy wydatek, ponieważ pod materac dla noworodka można zlożyc ręcznik kąpielowy. W zależności od tego ile razy złozymy ręcznik tak wysoko będzie pochylony materac. Często poduszki klin sa zbyt wysokie dla noworodków i przydają sie dopiero kiedy dziecko podrośnie.