Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Spanie u 5/6 miesięcznych dzieci

Data utworzenia : 2018-06-30 22:31 | Ostatni komentarz 2018-12-04 12:27

W.Gaca

2293 Odsłony
29 Komentarze

Chciałabym się dowiedzieć jak sypiaja Wasze maluszki? Mój synek kończy za tydzień 5 miesięcy. Gdy miał 2/3 miesiące i był karmiony piersią potrafił spać ciągiem po 6 godzin. Rytm dnia i karmien ma w sumie ustalony, obecnie karmiony MM i rozszerzamy dietę. Zasypia bezproblemowo po 19. Od godziny po zaśnięcia ma takie 2h snu że trzeba poprzychodzic na smoczka/zmienić boczek. Potem około 2 a czasami po 3 karmienie i spi do 6. Zageszczam mleko kleikiem na noc, żeby było bardziej syte. Spi w łóżeczku obok mnie albo że mną w łóżku. Nie przespal jeszcze calej nocy. Jak było z Waszymi?

2018-12-04 12:27

Również jestem mamą 5-miesięcznego Malucha :) Przez pierwsze 2 miesiące (a zaczęło się, gdy Staś skończyć 2 tygodnie) karmiłam go ok. 19, potem kąpiel i potrafił przesypiać 8-10 godzin. Niestety po dwóch miesiącach musieliśmy przejść na mm, ponieważ nie miała pokarmu i co prawda zdarzały się noce kiedy przesypiał 6 godzin, ale raczej tak jak w ciągu dnia budził się co trzy godziny. Myślałam, że na mm dzieci raczej dłużej wytrzymują. Gdzieś około 4,5, gdy w ciągu dnia wytrzymuje już 4 godziny bez jedzenia, w nocy też budzi się co cztery godziny. Nasz dzień zaczyna się o 7, kolejne karmienia mamy o 11, 15, 19 i o 22 dostaje mleko do którego dodaję jedną miarkę kaszki, żeby zagęścić mleko, ale to wystarcza mu na 5 godzin i ani minuty dłużej :P A od kilku nocy budzi się o 5 rano, strasznie płacząc, wystarczy wziąć go na ręce, chwilę pobujać i śpi dalej, ale nie mam zielonego pojęcia co się dzieje, bo ani nie ma na tyle mokrego pampersa, żeby mógł przeszkadzać, no i z głodu też raczej nie, bo pobudka jest zwykle 1-1,5 po jedzeniu. Również szukam, czytam różnych sposobów na wydłużenie snu u niemowlaka, ale nic więcej, co bym już stosowała (czyli stałe rytuały, wyciszanie podczas kąpieli itd.) mądrego nie znalazłam. Jedyne co ostatnio wyczytałam, to żeby do wanienki z wodą wlać kilka kropel czystego olejku eterycznego lawendowego, który działa wyciszająco, ale jakoś mam wątpliwości, czy to aby nie zaszkodzi takiemu malutkiemu dziecku.

2018-12-02 15:05

U nas od 7 miesiąca syn zaczął przesypiać całe noce i nie budził się na jedzenie. Natomiast przy ząbkowaniu dawałam na noc Viburcol i wówczas też udawalo sie przesypiać cale noce.

2018-10-05 19:18

Moja córka jak miała 5/6 miesięcy to już od dawna przesypiala całe noce bez problemu. W nocy się nie budziła chyba, że jej coś dolegalo.

2018-10-04 13:16

Moj mały ma co prawda ponad 3 miesiące, ale również zasypia o 19 i ma 2 h nie spokojnego snu, dopiero po około 2h zasypia jak kamień, śpi do 24 bo przebudzi go smoczek który mu wypadnie, a potem o 3 karmienie i zazwyczaj o 6 pobudka ⏰ oczywiście zdarzają się noce że budzi się co godzina i pa problem z zaśnięciem

2018-10-03 14:09

Mój pierwsze 4 miesiące miał straszne kolki więc chodziłam spać po 3 rano. Natomiast już od 5 miesiąca dostawał mleko MM o 22-23 i potrafił nawet do 8 pospać, z czasem to ostatnie karmienie przesunęło się na 21 a rano wstaje między 7, a 8. Nie zagęszczam niczym mleka .

Konto usunięte

2018-10-02 19:18

Klaudia niestety nie pomogę, ale ja mam tak od 3/4 miesiąca. Córa w nocy budzi się co ok. 1,5h na pierś . Je na "śpiocha" - nawet nie muszę jej potem usypiać.

Konto usunięte

2018-10-01 12:14

Klaudio, może Twój synek potrzebuje więcej i częściej pokarmu, stąd częstsze drzemki. Gdy dziecko jest mae to śpi więcej, nie odróżnia też pór dnia i nocy. Teraz Twój maluch ma już świadomość kiedy jest dzień i noc i w dzień jego sen może być czujniejszy

2018-10-01 09:08

Moj synek do 4 miesiaca sypial po 7-8 godzin ciagirm bez jedzenia pobczym karmilam go i zasypial na kolejnr 3 godzinki, karmienie i znowu 3 godzinki snu. Gdy kladlam go 20-21 to rano wstawal ok 9-10. Nastepniebprzez 4 miesiac sypial cala noc ale na jedzenie budzil sie co 3-4 godzinki natomiast po 5 miesiacu ( obecnir ma 5,5) wstaje co 2-1,5 godziny i je i zasypia dalej. Nie wiem czym to jest spowodowane, czytalam o regresji snu, moze to to ? Hm P.s karmie tylko piersia