Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Czego nie trzeba robić przy przeziębieniu?

Data utworzenia : 2017-10-10 12:41 | Ostatni komentarz 2018-02-05 21:34

Redakcja LOVI

3163 Odsłony
19 Komentarze

Wystarczy, że dziecko raz kichnie, a już w ruch idzie cała paleta witamin i syropów. Czy rzeczywiście są one konieczne i pomagają zahamować infekcję? Sprawdź, czy podejmowane przez Ciebie środki zaradcze na przeziębienie mają w ogóle sens.

2018-02-05 21:34

Zawsze trzeba pamiętać żeby nie przedobrzyc

2018-01-14 00:03

My też po lekarstwa sięgamy w ostateczności. Ewentualnie robimy syrop z cebuli, inhalujemy solą fizjologiczna, nie zapominamy o podawaniu Wit D oraz korzystamy ze spacerów i dotleniamy się w pobliskim lesie.

Konto usunięte

2018-01-13 21:26

Najlepsze sposoby na przeziębienie to dobrze nawilżone powietrze w domu i wychodzenie na długie spacery :) Plus do tego inhalacja solą fizjologiczną, przynajmniej tak jest u mnie w domu, lekarstwa idą w ruch w ostateczności :) Dzieci dostają za dużo chemii w dzisiejszych czasach...A wystarczy chodzić na spacery! :) Tylko gorączka jest powodem dla którego dzidziutki powinny siedzieć w domu, nie ma gorączki wychodzimy :)

2018-01-13 15:03

Olha, to warto w nawilżacz powietrza może zainwestować, albo robić inhalacje od czasu do czasu z soli, by nawilżyć nosek.

2018-01-13 00:19

Bardzo ciekawy i przydatny artykół :) Ja mimo tego jaj synek chorował u mial katar to wychodziłam z nim na spacery żeby sie dotleniał i lepiej oddychało.Jak dziecko trochę choruje nie ma zapalenia płuc czy oskrzeli albo gorączki tylko katar i lekki kaszel to mimo tego można na spacery wychodzić a jeśli już tak to chciaz na chwilkę:) Wiadomo ze kazda matka która ma pierwsze dziecko i gdy jest chore czy cos sie dzieje to od razu panikuje mialam tak dopóki teraz nie urodziłam drugie dziecko staram się bardziej spokojnie opanować wszystko i nie panikowac :)

2018-01-12 19:54

Pomocny artykuł w czasie. Chcę tylko dodać że nie zawszy dzieci mają katar przez przeziębienie. Córka ma 5 mięsięcę i u nas katar pojawił się, jak się zaczął sezon grzewczy. W końcu lekarz powiedziała że to może być przez ogrzewanir, no i nadal walczymy z tem katarkiem, czekając na lato:)

2017-11-27 21:22

Redakcjo Lovi uwielbiam wasze artykuły i wszystkich, którzy nam dają "dobre"rady odsyłam do waszych artykułów, Mam 6 mc syna, który ostatnio miał katar, a na zewnątrz mróz i na każdym kroku słyszałam tylko: "może pójdziesz do lekarza osłucha, bo to takie maleństwo", "Jak to na spacer?przecież jest chory.", i pełno innych bzdur, Dobrze, że u was mogę się dowiedzieć, że jednak nie jestem nienormalna, i mrożę dziecko, bo go za mało ubieram.

2017-11-26 15:20

Lovi artykuł trafiony w dziesiątkę . Jeśli chodzi o wydmuchiwanie nosa to zgadzam się z tym w 100 % sama przekonałam się o tym na własnej skórze i przestrzegam wszystkie mamusie ,aby tego unikały . Kiedy synek miał katar używałam katarku , który podpina się do odkurzacza i tym sposobem czyściłam mu nosek. Jak się okazało po wizycie u pediatry czyszczenie to spowodowało , że błona śluzową nosa była podrażniona i katar trwał 3 tygodnie. Teraz już unikam aspiratorów ,a nosek czyszczę przy pomocy wody morskiej , którą zakrapiam synkowi do nosa.