Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

10 miesięczne dziecko nie siedzi nic nie robi

Data utworzenia : 2017-09-14 16:45 | Ostatni komentarz 2018-06-30 22:38

P.Nowak

17451 Odsłony
139 Komentarze

Mam synka ma 10 miesiecy nie siedzi nie stoi nie raczkuje bardzo sie boję dużo czytałam że autyzm że szczepionki powikłania mam różne myśli wizyta za tydzień u neurologa . Syn karmiony wyłącznie piersią nic innego nie chce jeść zęby zaciska . Dużo spi w dzień w nocy jak bym dziecka nie miała nie uśmiecha się aby patrzy nie wiem czy od szczepionek ten jego rozwój cofnoł się

2018-06-30 22:38

Witam, No to cudownie P.Nowak tyle dobrych wiadomości na raz :)) Fajnie, że się odezwałaś i podzieliłaś co u Was słychać :) Gastroskopia nie należy do przyjemnych badań, ale dają znieczulenie, chwila i po badaniu. Super, że mały się rozwija i do przodu. Żeby mu pomóc się odważyć możesz zamiast ręki dawać do trzymania najpierw jakiś kijek np. od mopa - nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z drugą osobą, a będzie czuł asekurację no i sam będzie musiał więcej popracować na swoją równowagę. Kolejnym etapem może być szalik gdzie już żadnej asekuracji mieć nie będzie ale jeszcze poczucie bezpieczeństwa bo jakiś kontakt jest ;} Może wam się taka metoda sprawdzi. Jak nie, to kwestia czasu. Odzywaj się do nas jak tam postępy z chodzeniem i twoje wyniki :))) Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2018-06-19 23:15

Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było . Mój synek ma teraz 19 miesięcy chodzi przy meblach i jak go na środku pokoju puszczę to idzie sam . Ale sam się tak boi puścić . Wyniki ma super w październiku ostatni raz jedziemy do hematologa na rehabilitacje nie musi już jeździć . No ale ja teraz dostaję co tydzień witaminę b 12. we wrześniu będę miała badanie gastroskopia .Boję się ponoć jest nie przyjemne . A kaszel jeszcze cały czas mam . A w październiku będę miała rezonans brzucha . Jutro dostajemy klucze do mieszkania + :) pierwsze nasze mieszkanie sami z dziećmi . Pozdrawiam

2018-03-05 09:49

Klaudia .Kuniewicz no nie ma co ufać lekarz nie jest Bogiem też się mylą i to coraz częściej . Doświadczenia robią albo się uda diagnoza albo nie .

2018-03-04 16:35

Ja też jak byłam młodsza często lapalam zapalenie jajników kilka razy lezalam w szpitalu ginekolog powiedziała mi ze raczej nie widzi szans żeby po tych infekcjach mogła mieć dzieci dwa lata potem urodziłam pięknego zdrowego syna a ciąża przebiegała bez żadnych problemów. I weź tu ufaj lekarzowi.

2018-03-04 13:32

Ilona.Dabrowska Proszę przeczytać od początku my już diagnoze mamy stwierdzoną i już jest ok uczymy się już chodzić :) A co do lekarzy to żaden by nie wpadł neurolog powiedział że jest za chudy . Szpital aby mi go zdiagnozował i to Poznań ma niedobór witaminy b 12

2018-03-04 12:25

Mój syn miał problemy z rozwojem ruchowym Szybko zaczął mówić ( mając niecałe potwora roku mówił pierwsze zdania ), ale od 4 miesiąca przez 3 tygodnie był rehabilitowany ze względu na asymetrię ulozeniowa, nie dźwiganie głowy do siadu i na brzuchu. Tez późno się obracał, zaczął pełzać mając 9 miesięcy, usiadł jak miał 11,5 miesiąca, stanął jak miał prawie 13 miesięcy a chodzić zaczął mając 19 miesięcy. Obecnie ma dwa i pół roku. Najlepiej byłoby się udać do neurologa a potem znaleźć dobrego fizjoterapeute i rehabilitanta. Ortopeda powiedział ze nie każde dziecko musi chodzić do 18 miesiaca. Dzieci to nie roboty. Podane ramy czasowe są tylko orientacyjne. Jeśli dziecko się nie uśmiecha i nie reaguje i martwi się Pani o jego rozwój fizyczny to koniecznie neurolog.

2018-03-03 19:52

Anna Kozlowska badz dobrej myśli! Bardzo Ci współczuje bo nie ma nic gorszego jak choroba własnego dziecka! Łzy czasami pomagaja i warto sie wypłakać ale moge tylko sie domyślić jak sie czujesz :(

2018-03-03 18:49

Anna .Kozłowska to dobrze że się pomylił :) ja jestem Nowak to już całkiem nazwisko znane . Lepiej jak dadzą na coś skierowanie niż by lekceważyli . To i tak ładnie pije mój tyle pije a ma 15 miesięcy ale cyca i co innego jeszcze .