Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kleszcze u dziecka

Data utworzenia : 2017-06-07 22:40 | Ostatni komentarz 2019-07-01 15:53

Redakcja LOVI

4455 Odsłony
27 Komentarze

Kleszcze to niepozorne pajęczaki, które jednak mogą przenosić groźne, szczególnie dla dzieci, choroby. Jak zabezpieczyć się przed kleszczami i co zrobić w przypadku ukąszenia przez kleszcza? Przeczytaj!

2019-07-01 15:53

Przy dziecku to trzeba od razu robic badania, licho nie spi

2019-05-13 00:09

Dziewczyny, podbijam wątek, bo dość na czasie, kleszcze to ostatnio plaga. Czym zabezpieczacie dzieciaki i siebie? Ja kupiłam też póki co zestaw Kick the Tick expert, do bezpiecznego usuwania kleszczy, więc w końcu nie mam problemu z obawą, że część kleszcza zostanie w ciele.

2017-08-29 14:09

Ja sama też bym sobie nigdy nie wyciągnęła kleszcza. Jakoś strasznie się boję. Ale jeśli syn miałby kleszcza to jednak mimo wszystko zrobiłbym badania w kierunku boleriozy.

2017-08-29 10:41

Dokładne badanie w kierunku boreliozy to koszt ok 200zł, ale żeby tylko wykryć świeżą lub przebytą chorobę wydaje mi się, że ten podstawowy panel wystarcza. Dużo znajomych właśnie z tego badania dowiedzieli się o boleriozie i zaczęli leczenie.

2017-08-29 08:02

Sama bym się nie odważyła wyciągać, wyjęła mi je pielęgniarka. M.Jacek ostatnio oglądałam program, że właśnie te panele to niewiele dają, że żeby zrobić porządne badanie kleszcza to trzeba dużo dużo więcej wydać, że to podobno naciąganie. Program ciekawy, aczkolwiek ja sama chyba też bym badała kleszcza, gdyby córka miała.

2017-08-28 23:27

Gdy pojawia się rumień ryzyko zakażenia jest niemal 100 %, gdy go nie ma, można dla pewności zrobić sobie czy dziecku badania. Podstawowy panel na bolerioze to ok 70 zł a przynajmniej jesteśmy pewni, że kleszcz niczym nas nie zaraził.

2017-08-28 22:54

Chyba nikt z nas nie lubi kleszczy a tym bardziej jeszcze u naszych dzieci...my raz z mezem poszlismy do malego lasku niedaleko naszego bloku na spacerek i po 15min. Wrocilismy a moj maz mowi ze mam.kleszcza na nodze i wyrwal mi penseta...nie mialam.żadnego rumienia wiec mam nadzieje.ze nie mial tej boleriozy a ok. Rok temu bylismy z synkiem nad wodoa.i maz.zauwazyl ze synek ma na raczce kleszcza a synek mial 2,5roczku...zalamalm sie i.maz szybko pojechal po pensete do apteki do wyciagania kleszczy lub opilek i wyrwal szybko razem z nóżkami i nie mial rumienia takze mam.nadzieję z wszystko ok tez jest i bedzie..

2017-08-26 10:26

Ewcia też się boję wyciągać kleszczy, żeby ich nie uszkodzić, ale do tej pory się udawało. Najlepsza do tego jest pęseta albo specjalne lasso na kleszcze, które można kupić w aptece. Kleszczy najwięcej jest w trawach i krzaczkach na wysokości do 1,5 metra. Może te choinki nie będą źródłem kleszczy?