Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Kiedy dziecko zaczyna mówić?

Data utworzenia : 2017-04-06 18:09 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:52

Redakcja LOVI

9721 Odsłony
156 Komentarze

Kiedy moje dziecko zacznie mówić? - to pytanie niezmiennie nurtuje rodziców małych dzieci. Pomożemy znaleźć Ci odpowiedź.

2022-08-25 10:52

moja córka zaczełam coś tam gadać jak miała 1 rok i 5 miesięcy

2022-08-01 16:24

Moja córeczka ma teraz dwa i pół roku i dopiero od niedawna zaczęła mówić pełnymi zdaniami a jeszcze kilka miesięcy temu wypowiadała tylko pojedyncze słowa. Ja myślę że do trzeciego roku życia dziecko ma czas na naukę mowy i od tej pory jeżeli faktycznie bardzo mało mówi no to już pomału można by pomyśleć o jakichś zajęciach z Logopeda ale do tego wieku dziecko rozwija się swoim tempem

Konto usunięte

2022-07-20 01:36

zgadzam się dziewczyny. nie ma co na siłę przyśpieszać is ię zamartwiać. jeśli dziecko ma czas do któregoś miesiaća życia by wykonać jakiś postęp to czekajmy

2022-07-19 22:13

Fajerka właśnie czasem nie rozumiem tego toku myślenia;/ przecież są jakieś widełki i każde dziecko w swoim tempie je osiągnie;/

2022-07-19 15:07

No nie nie ma co iść tym tropem każde dziecko rozwija się indywidualnie wiadomo że jeżeli coś nas niepokoi i wydaje nam się że dziecko nie osiąga pewnego etapu rozwoju jest zbyt długo warto jest rozładować to jest odpowiednim specjalistą ale nie należy nic przyspieszać na siłę Czasami właśnie to jest kwestia tygodnia dwóch wywarze i miesiąca nie każdy maluch musi robić wszystko to co inne w danym momencie

2022-07-19 14:19

mazia, ćwiczenia do siadu w wieku 5 miesięcy to bardzo wcześnie. Ja byłam u fizjo jak młody miał 7,5 miesiąca i już tak siadał bokiem, to mówiła, żeby nic absolutnie nie przyspieszać, tylko jak tak siadał, to korygować ewentualnie postawę. Tydzień później młody już sam usiadł prosto.

 

dwarazyH, to prawda. Dziś nawet czytałam komentarz na FB jednej babki, której neurolog powiedział, że dziecko w wieku 6 miesięcy musi już siedzieć i raczkować. Idąc tym tropem to by wyszło, że większość dzieci (łącznie z moim) jest opóźniona w rozwoju :)

2022-07-19 13:27

To moja była leniwa i siedziała siedziała i nagle baaam. Moim zdaniem dziecko rozwija sie w swoim tempie i nie ma co porównywać do innych i twardo trzymać się miesiecy "już musi to robić!"

2022-07-19 12:22

dwarazyH a to u nas też myślę, że byłą bzdura bo syn nie robił podporu , a tylko pokazała ćwiczenia i w sumie zaczął to robić po 2 tygodniach, więc myślę, że to nie był jego czas w domu 

ćwiczenia do siadu nam też pokazywała jak miał 5  miesięcy, a przecież miał jeszcze na to sporo czasu. Myślę, że oni też chcą czasem coś przyśpieszyć