Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Zaburzenia napięcia mięśniowego u niemowląt

Data utworzenia : 2016-12-07 10:14 | Ostatni komentarz 2018-03-14 11:18

Redakcja LOVI

8026 Odsłony
64 Komentarze

Określenie stopnia napięcia mięśniowego u noworodka jest ważną informacją na temat stanu rozwoju jego układu nerwowego i mózgu. Dowiedz się, czym jest wzmożone i obniżone napięcie mięśniowe, jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić.

2018-03-14 11:18

U Nas obniżone napięcie stwierdzone bardzo późno, więc syn musiał być intensywnie rehabilitowany. Jeszcze trochę i mogło się skończyć tragicznie. Zapraszam na stronę http://www.babskiegadanieblog.pl/ gdzie dokładnie opisuję Naszą historię związaną z obniżonym napięciem.

2017-03-17 20:56

Silver właśnie ostatnio się dowiedziałam że leżenie na brzuszku pomaga na mięśnie. Jakbym wiedziała to jeszcze więcej bym kladla. Ale teraz już synek lubi na brzuszku i nawet jak daje to na plecki to się czasem jeszcze na brzuszek przekręci.

2017-03-17 19:42

Monika to fajnie, ze u ciebie na brzuszku lubi, może w ten sposób przyzwyczai się do tej pozycji i polubi leżeć tak na kocyku. Zachęcaj jak najwięcej bo w ten sposób ćwiczy mięśnie karku i grzbietu co pomoże mu dalej się rozwijać:)

2017-03-17 19:03

Mój polubił,zauważył,że na brzuszku więcej widzi!

2017-03-17 11:44

U mnie synek lubi na brzuszku.

2017-03-17 11:28

Dokladnie musisz tez czyms zajac maluszka. Moj no uwielbia jak cos mu mruga :) wiec klade przed nim slonika z mrugajacymi uszami :) Mozesz tez "klepac" delikatnie po pupie (moj to uwielbia) albo masowac plecki :)

2017-03-16 22:15

Monika cierpliwie kilka razy dziennie na chwilę kładź małego na brzuszku na początku będzie się buntował i nie chciał leżeć ale musisz to robić systematycznie to się przyzwyczai. Możesz zachęcić też Małego do leżenia na macie na brzuszku. Kładź przed nim albo kontrastowe książeczki, połóż się sama, połóż jakieś ulubione zabawki.

2017-03-06 13:22

Monika spokojnie, ja mialam ten sam problem i juz zaczelam sie martwic...ale z dnia na dzien widze ze maly coraz dluzej lezy na brzuchu i podnosi glowke coraz wyzej i na dluzej. Wszystko kwestia czasu ;)