Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Antybiotyk - wróg czy przyjaciel?

Data utworzenia : 2015-11-04 14:39 | Ostatni komentarz 2017-10-14 22:36

Redakcja LOVI

7764 Odsłony
87 Komentarze

Antybiotyki doskonale radzą sobie ze zwalczaniem bakterii, nie działają natomiast przeciwwirusowo. Po kuracji pozostawiają spore spustoszenie w organizmie dziecka. Sprawdź, co leczy antybiotyk, kiedy unikać jego stosowania i jak zminimalizować skutki uboczne jego działania.

2017-10-14 22:36

Aisa, my też mamy takiego dobrego pediatrę. Antybiotyk to ostateczność. Przez okres po sepsie, do teraz, a więc 8 miesięcy w żłobku córa miała antybiotyk 2 razy, nie licząc kropli na zapalenie spojówek. Mimo częstych infekcji działaliśmy bez antybiotyków. Koniecznie wtedy też probiotyki. Odpukać córa teraz już 4 tyg w żłobku i nic :)

2017-10-11 23:29

Przy antybiotykach bardzo ważne są probiotyki. Probiotyki bierzemy i w czasie podawania antybiotyku i około 2 tygodnie najlepiej do miesiąca po skończonym antybiotyku. Antybiotyk pomoże odbudować florę bakteryjną. Jednak ważne jest to żeby mieć takiego pediatrę, który antybiotyk przepisuje tak na prawdę w ostateczności a nie bo być może jest potrzebny. Na szczęście my mamy takiego pediatrę.

2017-10-11 19:01

Dla zadnej matki antybiotyk dla dziecka to najgorsze ale niestety jak nie ma wyjścia i pediatra przepisuje to trzeba wziąść i podac dziecku a przede wszystkim kupic oslonke i u nas byl to acidolac baby..raz byla.sytuacja gdy synek budzil mi sie w nocy i skarzyl.sie na gardlo wiec poszlam do doktorki bo było to przed weekendem a doktorka powiedziała ze ma zapalenie gardla i odrazu antybiotyk a nawet nic nie goraczkowal, wiec kupilam. Antybiotyk ale niepodalam synkowi podawalam mu tylko.wapno i psikalam gardło tantum verde i robiłam inhalacje..i tak.na drugi dzien było.coraz.lepiej i obeszlo sie bez antybiotyku i po tyg wyrzucilam.nowy nie otwarty amtybiotyk straciłam tylko.15zl a przynajmniej obeszlo sie bez antybiotyku. Trochę sie balam ze zaszkodze ale nie goraczkowal synek i mie kaszlal wiec inhalacja i tantun verde pomógł.

2017-10-11 12:08

Staram się ze wszystkich sił chronić dziecko przed antybiotykiem!

2017-10-08 14:43

Lenka u nas właśnie było to samo. Najpierw był katar z którym sobie poradziłam po dwóch dniach bez kataru i gorączki pojawiła się chrypa więc poszłam do lekarki gdyż bałam się o krtań , ale pani doktor osłuchała zobaczyła gardło i stwierdziła że jest wszystko ok czysty osłuchowo gardło też i że ta chrypa pewnie pozostałości po katarku oraz ma dużo śliny bo zęby mu idą ,dodam mały ma osiem miesięcy, więc się nawet ucieszyłam, lecz niestety w nocy gorączka i większą chrypa i skoro świt popędziłam do lekarza, i się okazało zapalenie oskrzeli i antybiotyk ,:( właśnie jesteśmy na antybiotyku oczywiście podaję probiotyki i witaminki. Probiotyki zostaną z nim pewnie jeszcze przez miesiąc żeby odbudować florę bakteryjne . Życzymy wszystkim dużo zdrówka

2017-10-05 22:27

Bardzo super artykuł Ewcia super ze masz taką panią dr już często ciężko znaleźć pediatra co nie wciska antybiotyku na już tylko leczy pierw normalnymi lekami. Ja mam taką świetna co antybiotyk daje jak już naprawdę nie działa nic.

2017-10-05 15:56

bardzo fajny artykuł ...ja mam właśnie fajną starą już panią pediatrę, która nie jest właśnie chętna na dawanie od razu antybiotyku jeśli choroba dopiero się zaczyna...no bo wiadomo co innego jak już jest dziecko mega rozłożone...moja zaczyna zawsze od słabszych metod i kaze nimi przez 3 dni jechać, a na drugiej recepcie daje antybiotyk by wykupić gdyby się nie poprawiło lub zajrzeć do niej po tych 3 dniach by jeszcze sprawdzić dziecko przed wykupem antybiotyku

2016-06-19 21:34

Gorzej jest w małych miejscowościach. My mamy to szczęście, że nasi lekarze rzadko dają antybiotyk. I wtedy on rzeczywiście jest potrzebny. W razie wątpliwości jedziemy do pediatry prywatnie. U nas na szczęście po długiej antybiotykoterapii nie było powikłań, ale u koleżanki rodziców były duże problemy. I dziecko duże problemy zdrowotne miało (właściwie ma) po lekach. Dokładnie nie wiem, ale uszkodzenia wątroby (? czy nerek, nie znam się).