Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

ABC pielęgnacji uszu dziecka

Data utworzenia : 2015-09-01 14:09 | Ostatni komentarz 2016-06-07 12:43

Redakcja LOVI

9851 Odsłony
99 Komentarze

Pielęgnacja uszu niemowlaka i małego dziecka może sprawiać rodzicom kłopoty. Szczególnie gdy z różnych stron słyszą rady – czasami sprzeczne – co robić wolno, a czego pod żadnym pozorem nie. Rozwiewamy wątpliwości na temat mycia i czyszczenia uszu dziecka.

2016-06-07 12:43

Bardzo ciekawy artykuł. Prawdą jest, że każda mama ma swój sposób na pielęgnację własnego dziecka i ma do tego prawo :) U mnie córka ma problemy z uszami i niestety często chodzimy na wizyty do laryngologa aby oceniał jej stan uszu. Specjalnie też chodzimy na czyszczenie uszu do laryngologa bo sami nie radziliśmy sobie z utrzymaniem ich w czystości ;)

2016-03-18 23:31

Dokładnie każda z nas jest inna i każdej pasuje coś innego. W wielu przypadkach okazuje się, że ile osób tyle opinii. :)

2016-03-18 22:06

U mnie na szczęście nie ma nic przeciwko aspiratorkowi do noska :) Widzicie - jednym te patyczki pasują innym nie - ja osobiście wolę rożek pieluszki tetrowej ale przecież każda mama jest inna :)

2016-03-18 15:39

Ja używam tych dla dzieci i nie narzekam. Przynajmniej wiem,że nie wetknę ich za daleko :) Mnie one też służą do czyszczenia noska. Moja córka nie przepada za aspiratorami więc jak kozuszki są gdzieś blisko to delikatnie je nawijam na patyk

2016-03-18 08:35

Początkowo mieliśmy tylko te patyczki z ogranicznikiem. MI dobrze się nimi operowało. Dla malucha wolę takie. Kilka opakowań mi poszło. Obecnie używamy zwykłych, bo po pierwsze mam już wprawę w czyszczeniu uszu, a po drugie te z ogranicznikiem nie są dostępne w moim mieście, zwykle na większych zakupach w dalszym większym mieście kupowałam. Patyczki idą nam dosyć szybko, ale u synka dosyć dużo woskowiny się tworzy. A do pępka wolałam zwykłe, było łatwiej nimi operować w tym miejscu.

2016-03-17 23:30

Kasia Kacper skończył 10 miesiąc a ja jeszcze mam to jedno opakowanie, z czego kilka ja dla siebie zużyłam :) a teraz mam problem z czyszczeniem bo kacper zrobił się uparciuch i nie daje sobie :(

2016-03-14 00:18

Kasiu może u niej się sprawdzają - u mnie nawet do pępka nie zdały egzaminu i używałam naszych, zwykłych.

2016-03-12 14:44

Zobaczymy jak to będzie w moim przypadku czy okażą się zbędne czy też nie. Moja kuzynka używa ich namiętnie i nawet mówiła żebym już na początek kupiła kilka opakowań. Ja jednak po przeczytaniu zdecyduje się na jedne na próbę.