Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Jak ulżyć dziecku w czasie upałów

Data utworzenia : 2015-07-03 21:27 | Ostatni komentarz 2015-08-13 23:40

Redakcja LOVI

7062 Odsłony
65 Komentarze

Lato, choć wyczekane i upragnione, potrafi być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych, których organizm nie jest jeszcze przystosowany do funkcjonowania w wysokich temperaturach. Podpowiadamy, co zrobić, by pomóc dziecku w czasie upałów.

2015-08-13 23:40

u mnie najgorsze jest to że nie dość że na dworze ciepło to jeszcze w domu, kąpiele muszą być obowiązkowo bo żal mi się robi jak patrze jak Miśka się poci, mokra pielucha chusteczki i dużżooo picia

2015-08-13 14:01

Przez całą ciążę się cieszyłam, że nie będę musiała chodzić z dużym brzuchem latem, bo termin na początek czerwca. Urodziłam ostatniego maja. Po tych upałach teraz już wiem, że lepiej gdybym to ja chodziła z tym brzuchem, aniżeli dziecko ma się tak męczyć. Kobieta w ciąży to przynajmniej może się ochłodzić, wchodząc do basenu, a takie malutkie dwumiesięczne dziecko to masakra normalnie. W ciągu dnia dwa razy kąpiel, po południu i wieczorem przed snem, dziecko od razu się inne robi. Dużo wody do picia, natomiast mniej mleka, co oczywiście bardzo mnie niepokoiło. Cały dzień w samym pampersie i pod pieluszką tetrową. Na dwór dopiero po 16-17 i to tylko na taras, wtedy już cień jest, a i tak gorąco. I do samego wieczora na tarasie, później kąpiel i całe szczęście spokojne zasypianie. ;)

2015-08-11 06:49

ano są upały oj i bardzo przeszkadzają z drugiej strony słonko potrzebne więc chodzimy na spacery najfajniejsze są te ranne czasami dopołudniowe mam dwu latka więc w domu nie usiedzi więc razem idziemy na plac zabaw zanim mocniej grzeje słońce małą mam w bodach starszy się wybiega to 11 idziemy do domu - nie mam auta i nie zamierzam je mieć - 2 godzinki na dworze potem do domu na drzemki dzieciaków a ja obiadek szykuję ... potem ok. 16.00 idziemy do ogródka jest basenik z wodą i razem moczymy się i siedzimy pod wielgachną gruszą ..... jeśli w domu to mam super bo na parterze zamykam okna na drzwiach wieszam mokre pranie najczęściej ręczniki mam więc w miarę chłodno jak już bardzo duchota jest to firanki i zasłony wkładam do pralki na płukanie i to daje fantastyczny klimat - a potówki?.. jeśli jakaś się pojawi to wilgotna tetra z odrobina mydła i jest ok! - a i do spanie mokra tetra na łóżeczku i mała śpi fajnie chociaż przez te upały śpi jakby krócej bo budzi się wcześniej i ma tyle energii że tylko jej pozazdrościć... nowa umiejętność obracania się spodobała jej się ...............w ciągu dnia raczej drzemki a ubrana? - body albo tylko pampers gdy śpi zakrywam tetrą - jedzenie? - pierś butelka woda z miodem i cytryną i owoce uwielbia świeże owoce - kisiel z tartym jabłkiem grysik z owocami ....puki są świeże owoce!

2015-08-10 23:15

Ja w połowie drogi spacerowej mam rossmanna z dobrze chodzącą klimą i chodzę tam ... oglądać półki :-)

2015-08-10 23:00

Jeśli już wychodzę z moją córką to do godziny 10-11 rano staram się już być w domu, albo na spacer wychodzę dopiero około godziny 18-19, Jeśli jednak z różnych przypadków konieczne jest wyjście w tych najgorętszych godzinach obowiązkowo smaruję kremikiem, koniecznie nakrycie głowy, picie, nawilżone chusteczki.

2015-08-10 22:19

Pamiętam, że nam lekarz potówki kazał tylko przemywać przegotowana letnią wodą, bo jak tylko pierwszy raz wyskoczyły, ja niedoświadczona mama od razu poleciałam do przychodni:) Dla nas basenik to wybawienie, córka uwielbia, mąż zainstalował parasol wielki i tak sobie radzimy. Ale Olka i tak jakby nie odczuwała upałów, ja mam dość, a ona pełna energii, a apetyt wciąż za dwa hipopotamy

2015-08-10 21:58

na potówki polecam coś co przepisała mi moja dermatolog: Tanno hermal (nie wiem czy jest na receptę ... nie pamietam) ale smaruje wieczorem i rano buzia jak pupka (niemowlaczka oczywiście :P) Dajcie spokój - zjechać można z tą temperaturą. Dziś się do lekarza wybrałam (jak wiecie padła mi w samochodzie klima) i żal mi było jej jak nie wiem co. Specjalnie wzięłam ją potem do Auchan i postawiłam z kilka metrów od działu z mrożonkami :D KATASTROFA

2015-08-10 18:33

Ja małej kilka razy dziennie stópki, rączki i buźkę przemywam letnią wodą, byle do wieczornej kąpieli. Klio pomysł z basenikiem na balkonie ciekawy, wart rozważenia w mojej chacie.