Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Nauka gryzienia

Data utworzenia : 2015-05-04 21:09 | Ostatni komentarz 2018-02-14 23:01

Redakcja LOVI

6794 Odsłony
42 Komentarze

Gryzienie jest niezbędne do samodzielnego jedzenia oraz ma niebagatelne znaczenie w prawidłowym rozwoju mowy. Nam dorosłym umiejętność ta wydaje się być oczywista, a jednak dziecko musi się jej nauczyć. Jak pomóc w nauce gryzienia i dlaczego warto położyć na to nacisk, dowiesz się z naszego artykułu.

2018-02-14 23:01

Dobry artykul, u nas wlasnie z tym gryzieniem to byl czesto problem. Jak zaczynalam na ok. 7-8mc podawac synkowi jedzenie z kawałkami,to kompletnie nie chcial tego grysc i wyplowal, tak samo bylo z ciastkami twrdymi , problem do dzisiaj jest z gryzieniem skorki od chleba, reszte ladnie wszytko synek gryzie, ale synek ssal 3lata kciuka i musielismy isc do ortodonty i synek jak będzie mial stale zabki, to bedzie musial nosić aparat bo ma otwarty zgryz i gorne zabki wysunięte do przodu, a tez pytała mnie ortodontka czy synek je skorki od chleba i żeby jadl, wiec czasem zje a czasem marudzi ale statam sie zeby gryzl..i przy drugim dziecku bede bardziej zwracała na to uwagę.

2018-02-06 10:43

Gdy synek był młodszy chętnie brał całe jabłko i je jadł. Teraz musi mieć pokrojone na ćwiartki. Im jest starszy tym wymaga mniejszych kawałków jedzenia. Trochę mnie to dziwi. Ząbki ma wszystkie i zdrowe przede wszystkim.

2016-06-07 13:10

Ja dopiero zacznę rozszerzać dietę synkowi ale już się stresuje...z córką nie było łatwo przejść z papek na kawałki...pluła, nie chciała jeść ale z czasem minęło, musiałam jej dać tylko więcej czasu specjalnych metod nie stosowałam. Ciekawy artykuł warto poczytać.

2016-03-03 23:51

Kacprowi jak podam jedzenie w formie grudek i mniejszych kawałków to zje cały słoiczek a jak są wieksze kawałki to tak 2/3 słoiczka uparciuch i leń z niego :) gryzc mu się nie chce :)

2016-03-02 21:49

gryzienie to praca a kto lubi pracować ;) musi zaakceptować obecny stan - że już tak łatwo nie będzie i będzie dobrze :)

2016-03-01 23:32

Do wszystkeigo się dziecko przyzwyczai, tylko potrzeba czasu i cierpliwości. Moja też nie chciala gryźć, pluła mi, wolała papki, ale po czasie jej minęło.

2016-03-01 19:14

Karolina to spróbuj podawać miękkie owoce w kawałkach np. Banana , gotowane jabłuszko. Może to będzie chciała gryźć.

2016-03-01 16:41

nie ma co się zniechęcać. ja podaje od niedawna słoiczki po 9 miesiącu a tam już jest sporo dużych kawałków, Kacper nie bardzo chce to jeść ale się nie poddaje bo wiem że to dla jego dobra :)