Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Co to za krostki – uczulenie, choroba czy problem pielęgnacyjny?

Data utworzenia : 2014-08-01 15:45 | Ostatni komentarz 2017-10-16 22:44

Redakcja LOVI

18514 Odsłony
158 Komentarze

Zmiany na skórze niemowlęcia mogą przyjmować różną postać, mogą to być krostki, grudki, plamki, płaty wysuszonej skóry. Jak rozpoznać, kiedy są one niegroźne a kiedy wymagają interwencji specjalisty? Zapraszamy do przeczytania przewodnika po zmianach skórnych u dziecka.

2017-10-16 22:44

Magros u mnie jak pojawiły się prosiak to położna od razu mówiła że same znikną i absolutnie nic z tym nie robić. Bardziej mnie zaskoczył trądzik niemowlęcy. Po zniknięciu którego nic się nie działo aż tak jak u Ciebie pojawiło się uczulenie na antybiotyk.

2017-10-14 22:22

dla mnie nowością były prosaki zaraz po porodzie, wtedy też szukałam informacji czy same znikną, czy coś trzeba robić, jak pielęgnować. Potem alergia i azs, a potem to już było lżej, bo nic takiego się nie działo, aż do wysypki w reakcji na antybiotyk

2017-10-05 22:29

Na pewno super jest dla tych mam co są przewrazliwiine i szukają w necie od razu czy coś jest nie tak Ogólnie fajny i przyjemny warty przeczytania :)

2017-10-05 15:47

to jest artykuł warty odświeżenia...bo każda mama jak już coś wyskoczy to myśli a może to a może tamto i tak się podpytujemy to tu to tam i zgadujemy lub biegniemy do lekarza by ten sprawdził co to może być....artykuł chociaż po krótce przygotuje mamy na to co może je czekać...

2016-12-23 14:37

Kasia prosaków kilka ma ale to nic takiego :) No a ten personel niemily to najgorzej. Czlowieka traktuja jak zlo konieczne, hdyby jeszcze chodzilo o mnie to pal licho, ale z takim podejsciej do takiego malenstwa to po prostu porazka

2016-12-22 17:34

Ja z takim niemiłym personelem spotkałam się podczas porodu. Na obchodzie nie nie byłam informowana praktycznie o niczym. A jeżeli podczas obchodu wyszłam akurat do Łazienki, tonik już do mnie nie przyszedł. Całe szczęście że miałam wszystko opisane na karcie porodu którą dostałam przy wypisie. Moja konsultacja z lekarzem miała nastąpić po sześciu tygodniach od wyjścia ze szpitala.

2016-12-22 01:26

Natka Twój Mikołaj może mieć prosaki. Wg artykułu http://lovi.pl/pl/zdrowie-i-rozwoj/534/1 Prosaki Naskórkowe lub podnaskórkowe, białe lub lekko żółte, malutkie grudki pojawiające się najczęściej na twarzy noworodka, szczególnie w okolicy czoła, nosa i brody, rzadziej na tułowiu. Zwykle są dość liczne. Nie są groźne, wymagają zwykłej pielęgnacji skóry dziecka. Ustępują same po kilku tygodniach.

2016-12-20 19:36

No wlasnie na wypisie mam wszystko oprocz tego. No wlasnie trafilismy na lekarza mega buraka. Nic nie mowil jaka jest przyczyna, powiedzial ze tak sie czasem zdarza i juz. Nawet mi nie powiedzial o ktorej godzinie na zabieg, jak to wyglada, kiedy wyjdziemy, jak wyglada to z moim spaniem w spzitalu nic ;/ Jak zadawalam tytania to z laska odpowiadal, zeby tylko jak najszybciej sie mnie pozbyc. tak mnie wkczoraj wkurzyl ze chodzilam nabuzowana caly dzien. dobrze ze stala obok pielegniarka i chyba widziala ze zaczynam sie buzowac bo jego odpowiedziach i wyszla ze mna i wszystko mi powiedziala. Ale juz takie buractwo to rzadko spotykam