Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach u dzieci

Data utworzenia : 2014-05-07 09:37 | Ostatni komentarz 2016-12-12 19:46

Redakcja LOVI

10435 Odsłony
35 Komentarze

Dni robią się coraz cieplejsze, pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z dziećmi już tak jest, że niezależnie jak bardzo będziemy na nie uważać i ich pilnować, nie unikniemy otartych kolan, drzazgi w palcu albo ziaren piasku w oku. Podpowiadamy, co robić w nagłych przypadkach drobnych i poważniejszych urazów, a także, kiedy niezbędna jest interwencja lekarza.

2016-12-12 19:46

Bardzo fajny artykuł :-) peseta tez nigdy nie nosliam w torebce ale chyba tez sie zaopatrze :-)

2016-12-12 13:10

Didisia ja jestem jeszcze w szpitalu po porodzie i polozne mowily zeby klasc na brzuchu (na zabke) malenstwo jak jestesmy w ciagu dnia aktywni i mozemy co chwile zerkac na malenstwo. Ponoc to pomoaga przy problemach z brrzuszkiem (ale nigdy maluch nie moze zostac sam) Jesli chodzi o boczek to tez w szpitalu polecają jesli maluszek jest ulewający (lewy boczek). A jak wszytskojest ok to oczywiscie plecki

2016-12-09 08:54

Ja zawsze miałam i mam przy sobie niezbednik kosmetyczkę z octeniseptem, plastrami itp rzeczami a jednak kiedyś i tak szukałam na plaży pomocy. Moją 2letnią córkę ugryzla osa i zostawiła żądło! Od tamtej pory peseta tez sie tam znalazla

2015-11-30 23:18

Warto wiedzieć jak postępować w razie nagłego wypadku. Byłam na specjalnych warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej , gdzie ćwiczyłam na manekinie sztuczne oddychanie oraz schemat zachowań gdy dziecko się krztusi. Uważam ,że jak najczęściej taka wiedze powinniśmy powtarzać . Bo w sytuacjach stresowych łatwo o pomyłkę , a wiedza utrwalona zostaje.

2015-07-17 21:59

ja swoją corke musze kłasć na brzuchu nawet gdy nie obraca się sama bo nie potrafi, zaniknęła u niej ta umiejetnosc ale nigdy i to przenigdy nie zostawiłabym jej sama w tej pozycji

2015-07-17 17:30

Ok zgodzę się z artykułem, że nie należy kłaść na brzuch, dopki dzidzia sama nie potrafi się obrócić, ale boczek logicznie dla mnie jest bezpieczniejszy, właśnie z tych powodów o których piszesz.

2015-07-17 17:03

http://dziecko.siostraania.pl/badacze-apeluja-noworodek-powinien-spac-na-plecach/

2015-07-17 16:56

i.walczak masz racje, nas teraz czeka dluga podroz i mam lekkie obawy aby bylo wszytsko ok