Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Naśladowanie

Data utworzenia : 2013-12-12 17:08 | Ostatni komentarz 2017-11-17 21:58

nosia89

7480 Odsłony
36 Komentarze

Drogie mamy w jakim wieku wasze dzieci zaczely powtarzać wasze ruchy? Bo ja wam powiem ze jestem w szoku jeśli chodzi o mojego pol rocznego syna, powtarza za mna klaskanie w dłonie i wystawia język jak tylko ja mu pokaże mój.

2017-11-17 21:58

Mój ok 5 miesiąca zaczął naśladować, zaczęło się od ćmokania ustami, ok 6 zaczął klaskać w dłonie, pokazuje głową nie, potrafi zrobić oczywiście świadomie "papa", zawsze gdy tata wychodzi do pracy to robi "papa", teraz ma 7,5 miesiąca i nauczył się pokazywać "Daj", od ok 5 miesiąca robi ustami/ językiem "konika". Nauczyłam go przybijać piątkę. Stety lub nie najczęściej "pierdzi" ustami, zwłąszcza w miejscach publicznych ;p ale sama go tego nauczłam, więc mam za swoje. Naśladuje też odgłos auta, ale nie wiem czy świadomie to robi.

2017-11-17 10:21

Córeczka ma 5 miesięcy i też wystawia język jak ja to zrobię :) i często intencje tak samo jak ja:)

2017-11-13 11:25

Dziewczyny mój syn zaczął naśladować, robi pa pa, bije brawo i to dosłownie opanowal to wszystko z dnia na dzień. Jestem szczęśliwa. Jedyne czego nie robi to nie wskazuje jeszcze palcem

2017-11-03 18:34

Lola, moim zdaniem nie ma się czym przejmować :) Każde dziecko rozwija się w innym tempie. A skoro ma 11 miesięcy, to czy próbuje chodzić, wstawać? Ze wszystkim innym jest ok? Widziałam dziecko z autyzmem. Nie potrafi odczytać mimiki twarzy i np. kiedy robisz smutną minę smieje się, a gdy się wygłupiasz patrzy jakoś dziwnie i bez wyrazu... Jeśli uśmiecha się, kiedy robisz do niego miny to dobrze :) Moja córka nie znosi leżeć na brzuszku, nie chce się na brzuszek przekręcać, za to co innego idzie jej lepiej. Z dziećmi tak jest, jedno wychodzi im lepiej, drugie gorzej i myślę ze nie ma powodów do obaw. Dawaj znać co z maluszkiem :) Pozdrawiam Was :)

2017-11-03 17:55

I najważniejsze dziękuję wszystkim za wsparcie. Narazie bacznie obserwuje synka i staram się nie myśleć o najgorszym.

2017-11-03 17:50

Myśle że normalne. Przynajmniej tak mi się wydaje po rozmowie z moim pediatra. Dzieciaczki do roku czasu maja na to czas.

2017-11-03 13:53

Moja coreczka nie jest zainteresowana nasladowaniem mnie. Zaraz bedzie miec pol roku... Ciekawi mnie czy to normalne...

2017-10-30 21:59

Żeby się nie martwić. Dopiero po ukończeniu roku przez synka, jeśli nadal nie będzie nasladowal i wskazywał palcem wtedy mam się zgłosić ponownie bo będzie potrzebna wizyta u neurologa lub psychologa aby ocenił jego rozwój.