Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Jak zrekompensować dziecku brak dziadków?

Data utworzenia : 2019-02-08 20:16 | Ostatni komentarz 2019-06-04 13:17

konciarw

683 Odsłony
7 Komentarze

Witam, Założyłam ten wątek z myślą o porady na przyszlość, być może któraś z Was również ma podobną sytuację i podpowie mi jak sobie radzicie. Przechodząc do sedna-moi rodzice mieszkają daleko za granicą, natomiast rodzice męża nie żyją. Dziadkowie poznali swoją wnuczkę kiedy przyszła na świat, natomiast już po 2 tygodniach musieli wrócić spowrotem zagranicę i bardzo rzadko- pomimo wielkich starań, udaje im się przyjechać na urlop do Polski. Moja córeczka co prawda ma dopiero 6 miesięcy i nie rozumie jeszcze sytuacji, ale kiedy rozmawiam z rodzicami przez telefon poznaje ich głosy a kiedy kontaktujemy się internetowo przez kamerkę poznaje ich twarze i się uśmiecha. Wiadomo obecność i pomoc dziadków jest również ważna, ale póki co dajemy sobie radę. Najbardziej obawiam się przyszłości, kiedy z wiekiem moja córka będzie rozumieć coraz więcej i będzie po prostu za nimi tęsknić i o nich pytać.. Wiadomo- dzień babci i dziadka czy urodziny..Nie wiem jak to wszystko pogodzimy. My narazie nie możemy sobie pozwolić na podróż do nich w odwiedziny, myślę, że w przyszłości się uda jakoś to ogarnąć, jednak to i tak nie jest rozwiązanie na stałe. Wiem, że nigdy w 100% nie uda nam się zrekompensować córce ich nieobecności, ale może chociaż w niewielkim stopniu nie dawać jej tego aż tak odczuwać..

2019-06-04 13:17

Jezeli dziecko od urodzenia nie ma dziadkow to raczej nie odczuwa ich braku. Poza tym mozna to dobrze wykorzystac i sprawic, ze np. wizyty dziadkow za granica albo jak przyjada beda dla niego czyms waznym i wyjatkowym.

2019-06-03 21:52

Ja miałam tylko jedną babcię i nie była to babcia z prawdziwego zdarzenia. Dopiero po moim synku widzę, jak ważni są dziadkowie w życiu dziecka. Synek kocha ich bardzo i mam nadzieję, że tak będzie zawsze. Lubi przebywać u jednych, jak u drugich. Przez rok czasu, teściowa zajmowała się synkiem ,który nie dostał się do żłobka. Jestem jej ogromnie za to wdzięczna, bo dzięki temu mogłam iść do pracy, a mój synek nawiązał silną więź z dziadkami, co mnie cieszy jeszcze bardziej. Tak jak wspominają koleżanki nie da się niczym zastąpić dziadków, ani zrekompensować ich braku. Kamerki, dzwonienie to jest za mało, dziecko nie będzie miało więzi z dziadkami, a jak dziadkowie będą przyjeżdżać raz na ruski rok, to będą ich kojarzyć tylko z korzyściami, jakie mogą otrzymać, bo nie oszukujmy się, rodzina, która mieszka za granicą albo przywiezie jakieś słodkości albo da jakieś pieniądze. Dziecko później patrzy właśnie na to wszystko z takiej perspektywy, że ma z tego korzyść, a nie więzi. Nie da się nabyć więzi przez skype'a, czy rozmowy telefoniczne, niestety.

2019-02-21 22:15

Ja uważam tak jak dziewczyny. Na pewno nie da się zrekompensować nieobecności dziadków. Rozmowy on line, telefoniczne itd na pewno są pomocne. W przyszłości jeśli chodzi o wspomniany dzień babci czy dziadka to może pomyśl o tym, żeby córka zaprosiła do przedszkola czy szkoły jakąś starszą ciocię, może taką która sama nie ma wnucząt wtedy maluch i ciocia będą szczęśliwi.

2019-02-09 21:36

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. :) Tego będziemy się trzymać nadal, bo póki co niestety nic nie zapowiada się na powrót dziadków do Polski. Na pewno jak córeczka podrośnie zabierzemy ją do nich, na być może nawet dłuższe odwiedziny :)

2019-02-09 14:43

Moi dziadkowie zmarli, gdy byłam mała, nie pamiętam ich i faktycznie ciężko jakoś zrekompensować tę stratę. Zawsze na uroczystościach, itd. było mi przykro. Sądzę, że nawet taki kontakt online będzie dobrym rozwiązaniem, niż jakby miało go wcale nie być. I to zdecydowanie. No i kiedy mogą to niech zjeżdżają, albo Wy do nich w odpowiedziny. Kamerka, telefon, kartki pocztowe. A może jak podrośnie, to dziadkowie wrócą już na stałe do kraju???:)

2019-02-09 12:28

Mi się wydaje że nie da się tak zrekompensować dziecia brak dziadków. Po prostu nie da się. Trzeba od początku tłumaczyć że za daleko mieszkają. Dzieci często niech rozmawiają przez kamerkę. Na dzień dziadków można wysłać kartki do nich

2019-02-09 09:47

D.Piasecka rozumiem dziadek z babcią to ważne osoby dla wnuków.Narazie mała ma 6 mc ale później będzie wieksza i tak jak napisałaś dzień babci i dziadka w szkole inne uroczystości ehh będzie jej smutno bo komu by nie było dlatego trzeba będzie wiele czułości rozmow i czasu jej poswiecic... My byliśmy chowani w innych czasach ale u mnie dziadkowie też nie bywali na uroczystościach w szkole i na ur bo mieszkali na wsi, starsi, schorowani i sie nie miało takiego kontaktu.Myślę że jakby Wasza córka wychowywała się teraz razem z dziadkami a później wyniknela by ta rozłąka to by może bardziej tęskniła i pytała o nich.Musicie dawać córce troskę, miłość i opiekę za dziadków.Dziadkowie to tez ogromna pomoc dla rodzicow nam teściowie nieraz pomogą ale czasem musimy radzić sobie sami bo a to chorzy, a to mają swoje plany i nie mieszkaja w naszej mc a i tak prosić ich non stop to też nam głupio choć za wnukiem przepadaja.Mamy tylko teściów bo moii rodzice już nie żyją też mi smutno że mój syn ich nie poznał ani oni jego ale mam zdjęcia i filmy z wesel w rodzinie.Będę mu o nich opowiadać.U Was narazie pozostają rozmowy tel i Skype.Ale może z czasem coś się zmieni i dziadkowie wrócą do Pl lub będą Was częściej odwiedzać.Głowa do góry musicie być silni dla córki.