Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Bardzo ruchliwy 8 miesięczniak a ilość posiłków

Data utworzenia : 2019-01-29 10:01 | Ostatni komentarz 2019-02-26 19:40

Evel_

1276 Odsłony
14 Komentarze

Witam. Przeszukałam wiele wątków na forum, ale chciałabym zadać pytanie mamom które miały lub mają taką samą lub podobną sytuację do naszej. Mój syn za kilka dni będzie miał 8 mięsiecy. Jest bardzo żywym dzieckiem, szybko rozwijającym się. Na chwilę obecną siedzi, pełza, zaczyna raczkować i... wstaje - przy meblach, przy narożniku, przy ścianie.. ogólnie nie ma dla niego żadnej przeszkody. Jest na tyle ruchliwy, że nie usiedzi na pupie do tego stopnia, że przebieranie mu pieluszki wymaga ode mnie wiele cierpliwości i pomysłowości ponieważ nie uleży sekundy na plecach chyba, że dam mu coś do rączek ale to i tak już niewiele pomaga. Moje pytanie do mam : ile jedzą lub jadły Wasze dzieci podczas takiej aktywności ruchowej? Kacper śpi w ciągu dnia 3razy po około 1h ( często budzi się z płaczem i widać, że jest śpiący, ale nie mogę go uspokoić a jak już usiądzie w łóżeczku lub wezmę go na ręce tak koniec po spaniu) . Od około miesiąca (kiedy wyszły pierwsze zęby) w nocy budzi się 2 razy z krzykiem i nic nie jest wstanie go uspokoić; krzyczy aż nie dostanie jeść (karmie MM ) ostateczna pobudka od miesiąca to 5 rano i po około 1-2h dosypia jeszcze godzinę. Śpi od około 20 - wieczorne wyciszenie graniczy z cudem. Zastanawiam się, czy może po prostu za mało mu daje jeść w ciągu dnia. Jest dużym dzieckiem. Wysoki i szczupły mimo, że jego waga to ponad 9kg. Powiedzcie proszę jak to jest lub było u Was.

2019-02-26 19:40

Witam, Żywe sreberko Evel_. Kiedy dzieci zaczynają dynamicznie rozwijać się psychomotorycznie co jest dominujące i typowe dla wieku 8 miesięcy zaczynają się trudności ze spaniem i jedzeniem.. Pojawia się syndrom "No time to loose" (nie ma czasu do stracenia) ;} Dzieci fascynują się ruchem. Dzięki niemu zdobywają coraz to nowe możliwości i umiejętności. To jest dla nich fascynujące, nakręcające, pobudzające. Jedne łatwiej inne trudniej się wyciszają. Moje propozycje na wieczorne wyciszanie - zero tv w tle. Pochowanie wszystkich dźwiękowych zabawek. Wspólne zabawy, które nie będą "nakręcały" czyli bez podrzucania, zabawy w łapanie i uciekanie, łaskotki itp. Należy spowalniać, może wolniej i ciszej mówić, spokojniej się bawić itp. To pomoże maluszkowi się wyciszyć. Można też go pomasować - nie delikatnie ale raczej dociskając całe ciałko. Można to robić np. masując je ruchem posuwistym, dociskając nieco mocniej rękę do ciała dziecka. Klucz dla rodzice na wszystkie okresy rozwojowe to cierpliwość ;} Pozdrawiam i powodzenia, Marta Cholewińska-Dacka

2019-02-07 19:54

To u nas mimo upływu lat pobudka jest 5-6

2019-02-02 22:57

Dziewczyny moja ma rok i przebranie pampersa nie jest prostym zadaniem. Też należy do dzieci ruchliwych i wszędzie jest jej pełno. :) Jeśli chodzi o godzinę pobudki to nie ma się czym martwić za jakiś czas godzina się zmieni. U nas też był etap że wstawała w okolicach godziny 5 koło 6 szła. Dalej spać ale wtedy budził się mój starszy syn. Ona spała jakąś godzinę i zaczynała swój dzień. Teraz wstaje pomiędzy 6 a 7. Zależy ale też nie wiem od czego :) Nocne pobudki z krzykiem zazwyczaj symbolizują ząbkowanie. Moje dzieci też tak mają. Córa przesypia noce ale jeśli idzie ząbek potrafi obudzić się z płaczem. A może też to wynikać po prostu z tego że jest jej za gorąco? Może przed snem wywietrz pokój w którym śpicie będzie chłodniej i będzie się lepiej spało? Może spróbuj dać wtedy wody? Agnieszka dajesz więcej mleka niż dziewczyny ale to przecież nie szkodzi. Moje dzieci na piersi i do roku jadlh głównie mleko a poza tym tylko skubali jedzenie. Pamiętaj że do roku głównym źródłem pożywienia. Jest jednak mleko więc nie martw się wszystko jest ok.

Konto usunięte

2019-02-02 22:32

Moja Córka niebawem będzie miała 9 miesięcy. Też mając 7,5 zaczęła raczkować, siadać, wstawać itd. cały czas jest mega ruchliwa, nie potrafi na dłużej skupić na czymś uwagi bo wszystko ją niesamowicie ciekawi. Jak mam jej przebierać pampersa to jestem chora, bo to jest dla mnie taki wysiłek, ze szok. Wierci się, wstaje, siada, raczkuje. Tragedia. Jak jej dam coś do rączek to spojrzy na to, siup do buzi na sekunde, potem rzuci tym i już wstaje. W nocy tez budzi się ostatnio z krzykiem. Strasznie się kręci w trakcie snu. Myślę, że to ząbki, bo jak wczoraj jej dałam paracetamol to spała ślicznie i nawet nie steknęła przez sen. U nas to jest tak. Zjada ok. 200 ml mleka, idzie spać ok. 19, często przesypia całą noc, czasem budzi się koło 2/3 i zjada 150 mleka. Rano budzi się o 6 zjada znów mleko lub kaszkę na mleku, ok. 8:30 robi pierwsza drzemkę. Śpi godzinkę. Po spaniu, robię jej 150 ml mleczka, czasem dam jeszcze owoc np jabłuszko. Później zabawa. Koło 12 kolejna drzemka godzina lub krócej, po niej podaje obiadek, pozniej zabawa, 15:30 mleko (150 ml), 17:00 deserek, przed no i przed 19 to wieczorne mleczko. Ale teraz tak czytam, ze w porównaniu z Wami to jakoś dużo tego mleka jej robię :P nie sądzicie?

2019-02-01 08:04

Mama Gratki , zimno na pewno nie, mam raczej obawy, ze za ciepło . Mamy zakręcony grzejnik w sypialni, ale i tak jest 23stopnie. Dziś obudził się i 3.30 (możliwe, że wybudziła go pełna pieluszka ) zmieniłam szybko przy lekkim świetle, dałam się napić a ten już uśmiechy i koniec . O 4 dałam butle ( bo on je teraz co ok 4h w nocy czyli wypadają 2 karmienia ) przysypiał ale w efekcie zasnal o 4.30 . 5.15 marudzenie, żeby go wyciagnac z łóżeczka, bawił siè do 6.10 na macie i odespaliśmy do 8 . Wczoraj wstal o 6 . W ciagu dnia w sumie miał 3h snu. Zasnal o 20.30. Chyba pzoostaje mi przeczekać.

Konto usunięte

2019-01-31 11:50

właśnie, maluch wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania, tak samo jak zmieniają się jego potrzeby dlatego spokojnie, 5 nie powinna Wam zostać w nawyku. Wspominasz, że maluch zasypia ok 20, powinien spać 11 godzin więc do 07.00, dlatego jest rano zmęczony i brakuje mu snu. Nie jest dziecku zimno? Może się odkopuje w nocy, marznie i się budzi?

2019-01-31 00:08

Evel taki urok dzieci z tym spaniem, zobaczysz, że z wiekiem będzie się ta godzina zmieniała. U nas na początku była 5 później 6,7 i aktualnie zdarza się, że nawet do 8 pospimy.

Konto usunięte

2019-01-30 22:37

Evel, nie znam. U nas jest podobnie, córa wstaje ok 6-7 i ok 08.00 jest bardzo marudna i idzie na pierwszą drzemkę. Córka koleżanki śpi do 09.00-10.00 tracąc pierwszą drzemkę. Co do posiłków - wydaje mi się, że fajnie synek je, mamy podobnie, ale na kolację daję płatki łyżeczką (przed kąpielą), a po niej mleko (ok 130). Moja córa też nie przepada za piciem (czasem ma wyjątkowe pragnienie to przechyla kubek i pije sama - sporadycznie - przynajmniej wiem, że potrafi :) ). Obecnie uczę pić Małą przez słomkę i proponuję jej dwa różne kubki (jeden z wodą, jeden z rumiankiem). Ja testuję kubki, a okazuje się, że moja córa chętniej pije z otwartego kubka. Może u Was też się sprawdzi? Używam kubeczka do pojenia niemowląt - zatyczka do butelki Lovi - wychodzi super :)