Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Antymajtkowiec

Data utworzenia : 2019-01-22 22:15 | Ostatni komentarz 2023-08-01 08:17

Patrycja.Mazur

2065 Odsłony
49 Komentarze

Jak poradzić sobie z dzieckiem 3l które nie chce nosić majtek? Dodam że majtki napewno nie są za ciasne i już probowalam różne "modele".

2023-08-01 08:17

Tak bunt dużo zmienia !

2023-08-01 08:09

Niestety dzieci mają różne humory. Jednak uważam, ze 3latek.duzo rozumie ale buntuje się ;)

2023-08-01 03:31

To ci mały rozrabiaka he he Uśmiałam się troszeczkę z tym noszeniem majtek ale sama w domu mam niespełna 3 latka która automatycznie potrafi zrobić wojnę naprawdę o każdą błahostke nawet właśnie o to że umyśli sobie że w danym momencie chcę ubrać majtki tył naprzód albo w ogóle na lewą stronę naklejką i obrazkiem w stronę ciała i ja za żadne skarby nie jestem w stanie w tym momencie wytłumaczyć mu że tak nie należy robić także wiem co to jest w domu mieć takiego upartego buntującego się trzy latka też to przechodzę Czasami po prostu stosuje metodę odpuszczenia nic takiego się nie stanie jak jednego dnia ponosi majtki bądź skarpetki na lewą stronę u ciebie troszkę inna sytuacja bo pisze że maluch w ogóle nie chce ich nosić Więc raz czy dwa możesz odpuścić ale czy to będzie bardzo higieniczne i odpowiednie że on właśnie w samych spodenkach będzie chodził bez majtusiów No nie do końca Jedyne wyjście to chyba na spokojnie tłumaczyć że musi ubrać je pod spodenki orzech W przeciwnym razie wszystko Może mu się tam obetrzeć pupka i tak dalej że jest to nie do końca higieniczne natomiast Zdaję sobie sprawę z tego że takie teksty takie argumenty nie do końca jeszcze przemawiają do trzylatka zawsze możesz też spróbować po prostu pójść z nim do sklepu i tak aby sam sobie wybrał odpowiedni pasujący mu wzór majtusiów może to bardziej zachęci go do noszenia teraz naprawdę wybór jest duży są takie zwykłe majtk albo  bokserki Ala coś jak noszą tatusiowie być może to bardziej go zachęci może spróbuj się wyjść w internet tam wybór jest dużo większy może tam sobie coś wybierze i poczuje się tak dorośle kiedy sam wybierze sobie model i wzór to chętnie i będzie nosił

2023-07-31 19:19

Xyz ale przygoda;) przyznam ze mnie pewnie tez by nosilo ale zauwazylam ze bynajmniej u nas tak jest ze jak sie cos mowi uwazaj nie wchod nie wolno;) to bedzie szla i sprawdzala czujnosc smiejac sie i biegajac w kolo;) wiec teraz juz w niektorych sytuaxjach daje luZ;) tez zazwyczaj jak chodziny na placyk to rodzice raczej ci sami wiec juz sie znamy z widzenia ;) i znaja mniej wiecej zachowania dzieci;)

 

2023-07-31 13:56

Dobrze, że jeszcze  w majtkach biega. Mój starszy kiedy był rozłożony basen to bez majtek biegał i nie chciał nałożyć majtek. Dopiero cioci zawstydził się I przyszedł nałożyć majtki ;) teraz już tak nie chodzi. Czasami dobrze kiedy dziecko wstydzi się I zwraca uwagę na to jak inni zareagują 

2023-07-31 13:50

O jeny podziwiam z całego serca 

2023-07-30 01:47

Podziwiam, najgorzej pewnie było się opanować jak jeszcze inne matki patrzyły. Moi na szczęście póki co nie mieli takich pomysłów ale starszy syn nie chce spodenek ubierać i w majtkach po ogródku goni i potem co ktos w gości przyjeżdża to ten w majtkach i nic nie dociera tłumaczenie :/ 

2023-07-28 15:45

Moja prawie trzyletnią córka kilka dni temu na placu zabaw rozebrała koszulkę i biegała tak po placu zabaw mając z tego świetną zabawę . Byłam trochę zdenerwowana ale starałam się tego nie okazywać . Najlepsze że rozebrała ja tak na uboczu i później wybiegła do dzieci więc resztą Madek nie widziała jak do tego doszło. Czułam na sobie wzrok innych jak patrzą na mnie " o Jezu dziecko lata bez koszulki a matka nic sobie z tego nie robi " ale gdy próbowałam do niej podejść i tłumaczyć że nie chodzi się tak bez koszulki w miejscu publicznym to córka tylko się śmiała i uciekała . Postanowiła odpuścić żeby nie potęgować sytuacji . Pobiegała chwilę bez koszuli później jej się znudziło a ja ciągle starałam się zachować spokój . Jak już przestała uciekać to powiedziałam żeby się ubrała i wracamy do domu. Po drodze rozmawiałam z nią o tym że w miejscach publicznych trzeba być ubranym że bez koszulki może sobie chodzić po domu jak nikt obvt nie patrzy. Dodata tylko że chce bez koszulki jak tata ha ha bo ten zawsze jak upały to ściąga koszulkę :D oj wiele zachowań i sytuacji w macierzyństwie mnie pewnie zaskoczy :D