Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Przerwany sen

Data utworzenia : 2019-01-18 21:31 | Ostatni komentarz 2019-02-26 19:47

M.Lechnowska

583 Odsłony
5 Komentarze

Witam, mój synek ma 11,5 miesiąca od dwóch dni w dzień jak tylko go uspie po kilku minutach zrywa się jakby coś go wystraszyło usypiam go ponownie i po jakiś 5 min znowu się zrywa teraz ,,drzemki" trwają ok 30min-50min i takich zerwań w śnie ma nawet 5-10. Nic się nie zmieniło śpi w tym samym pokoju o stałej porze naprawdę nie wiem co to może znaczyć bo budzi się przestraszony. Wcześniej też miał dwie drzemki i spał po ok 1-2,5 h . Teraz są przerywane i max 50 min. W nocy śpi ze mną od dawna i nie ma tego problemu. Śpi przy cycu. Synek nigdy nie należał do śpiochów nadal budzi się 2-4 razy w nocy na cyca dlatego śpi ze mną bo fizycznie nie dawalam już rady wstawać karmić go i odkładać do lozeczka. Strasznie się martwię czy ktoś miał tak ile to trwa co to jest??

2019-02-26 19:47

Witam, M.Lechnowska kiedy dzieciaki zaczynają zdobywać nowe umiejętności szczególnie te związane z mobilnością gorzej śpią i jedzą. Jest to związane m.in. z dużą ilością bodźców które dostają w ciągu dnia. Możliwe, że z tego wynika to częste budzenie się synka w ciągu dnia. W takim okresie proponuje ograniczać bodźce w otoczeniu dziecka - np. zmniejszyć ilość zabawek, które jednocześnie leżą w zasięgu dziecka, zabawki dźwiękowe wyjmować i po jakimś czasie chować , a potem znowu wyjmować - chodzi o to, aby nie były cały czas używane, a często tak jest. To bardzo intensywna dawka bodźców. Zastanowić się jakie jeszcze inne bodźce z otoczenia mogą być intensywne i ograniczyć je. Można też w ciągu dnia jak również wieczorem masować dziecko z wyczuciem dociskajac swoją ręką jego ciało. W razie dalszych pytań chętnie odpowiem :) Pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2019-01-21 13:13

Na pewno daj dziecku jeszcze trochę czasu, cierpliwość i czułość są tu niezbędne, do tego obserwuj dziecko. w rozwoju dziecka następuje bardzo dużo zmian, także w zachowaniu i w zwyczajach, dziecko bazo się zmienia, czasami z dnia na dzień, spokojne czy niespokojne spanie też się zmienia oraz pora drzemek i porannego wstawania też...

2019-01-20 14:36

Rozumiem. W takim razie może po prostu skok rozwojowy, coś nowego pojął, coś sobie wymyślił, wystraszył. Ciężko czasami stwierdzić co taki dzieciak może sobie myśleć. Być może boi się, że Cię nie będzie jak otworzy oczy? Pojawił się lęk separacyjny? Przeczekaj kilka dni, przytulaj jak tylko się budzi, mów czule. Zresztą pewnie tak robisz :-) jak się nie poprawi to najwyżej poradź się pediatry. Moja córa też się budzi i tylko mnie chce widzieć, wystarczy, że złapię ją za rączkę lub dam znać pierś i dalej spi. Jak zobaczy kogoś innego, to płacze. Tak już jest z tym spaniem przy mamusi.

2019-01-19 22:07

AgataS1990 całymi dniami jestem tylko dla niego wszystko robimy razem to moje pierwsze dziecko. Nie ogląda tv i nie daje mu telefonu ( wyjątkiem są wideo rozmowy z babcia czy ciocia ale to go nie interesuje i odchodzi ). Dzisiaj to jego zrywanie nie było aż tak silne ale nadal było , dzisiaj spał w dzień tylko jeden raz i zasną dopiero o porze drugiej drzemki (tzn 15) wstał tradycyjnie przed 8

2019-01-19 20:11

Witaj. Być może to przejściowy skok rozwojowy i synek potrzebuje więcej ciszy spokoju i czułośći. Może po prostu przejdzie za kilka/kilkanaście dni. Staraj się ograniczyć w dzien bodźce może za dużo hałasu? Nie ogląda czasami TV?