Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

11 kamieni milowych w rozwoju niemowlaka

Data utworzenia : 2013-08-27 13:47 | Ostatni komentarz 2015-03-05 15:46

Redakcja LOVI

10709 Odsłony
26 Komentarze

Niesamowity jest rozmiar i zakres postępu jaki w ciągu pierwszych lat życia robi Twoje dziecko. Od małego leżącego berbecia, który nie wie, gdzie ma nos, do całkiem rezolutnego malucha, który ma wiele do powiedzenia w każdej sprawie, wspina się, chodzi po schodach, potrafi sam jeść. Przeczytaj o kolejnych umiejętnościach – kamieniach milowych w rozwoju dziecka.

2015-06-03 14:05

Moja córka zaczęła Raczkowski mając 10 miesięcy, a chodzić jak miała 15 miesięcy....i nie uważam ze jest opóźnienia. Dziecko jak będzie gotowe to wtedy zrobi wszelkie postępy nie ma co się stresować ;-)

2015-03-05 15:46

My jesteśmy na 4 kamieniu milowym czyli chytanie przedmiotów do raczki , probowanie go utrzymywać , interesowanie sie zabawkami dookoła. Kilka razy zdarzylo sie rowniez przewrocenie z brzuszka na plecyki

2015-02-25 12:20

Nam już został do opanowania tylko ostatni krok. Wszystko dzieje się tak szybko. Mały opanował wszystkie te kroki w takim tempie, że aż mi trochę smutno, ze nie jest już moim najmniejszym niemowlakiem. Basia 12984 - straszne to o czym piszesz. Takim nieracjonalnym osobom jest chyba potrzebny głos rozsądku. Czy ktoś jej zwracał uwagę? Z dziećmi nie można przesadzać w żadna stronę. Każde musi rozwijać się swoim tempem, bez ograniczeń ani zbytniego pospieszania.

2014-03-06 22:39

Moim zdaniem wszystko jest w normie. Kikacu masz dwojke dzieci, jakies tam doswiadczenie a czasami martwisz sie takimi rzeczami jakby ktos ci wczoraj dal dziecko. Dobrze wiesz, ze dla mlodego ciekawsze jest teraz pelzanie, bo jest w stanie robic to samodzielnie.

2014-03-06 22:14

mój syn przestał chcieć siadać odkąd nauczył się pełzać oczywiście jak rak do tyłu ale pełza, nie wiem czy mam się obawiać o jego rozwój? Co prawda ma dopiero 5 miesięcy, ale już tak dobrze mu szły próby siadania, a teraz jest tylko fik na brzuch i pełzanie, nawet jak chce mu troszkę pomóc i podaje palce nie chce już siadać

2014-03-05 21:47

chodzika nie mam zamiaru stosować , choć mamy, wolę pchacz mały dostaje zawsze od dziadków jakieś pieniążki ja odkładam i się kupi jakiś porządny dla niego sprzęt;)

2014-02-26 15:37

nosia89 mój synek także jeszcze sam nie siada a raczkuje i chodzi na nóżkach gdy go podtrzymuję, wstaje też gdy ma się o co złapać

2014-02-06 20:56

synek ma 8 miesięcy i raczkuje, ale nie siada. I właśnie na rehabilitacji uczyłam się jak mu pomóc w siadaniu