Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Zaburzenia integracji sensorycznej - czym są i jak je rozpoznać?

Data utworzenia : 2018-12-10 12:33 | Ostatni komentarz 2019-08-30 15:22

Redakcja LOVI

753 Odsłony
7 Komentarze

Choć zaburzeń integracji sensorycznej nie można zdiagnozować u dzieci poniżej 2 roku życia, pewne zachowania mogą świadczyć o problemie. Maluch często płacze, bywa nadmiernie pobudzony, a do zasypiania potrzebuje zupełnej ciszy? Podpowiadamy, jakie zachowania to przejaw problemów w odbiorze i przetwarzaniu bodźców zmysłowych.

2019-08-30 15:22

Sylwia ja też ćwiczę z córką w domu. Ale u nas jest to głębsza sprawa i same ćwiczenia w domu nie wystarczają. Do tego część rzeczy, którymi jest stymulowana ja ich robić nie mogę bo mogę tylko córce zaszkodzić. Ale skoro wam się udało to zrobić w domu to widocznie dziecko nie potrzebowało tylu ćwiczeń by to puściło. 

2019-08-29 08:02

 U nas zaburzenia integracji sensorycznej byly zdiagnozowane jak coreczka miala 8 miesiacy i bylo to potwierdzone przez 3 niezaleznych specjalistow nam udalo sie wycwiczyc to samodzielnie w domu za pomoca specjalnych pileczek zabaw np z woreczkami wypelnionymi krochem fasola ryzem roznymi faktorami ktore córeczka dotykala naszym problemem byly raczki dlonie az do ramion nie byko mozliwosci ich dotkniecia corcia od razu sie spinala dotyk rozyczki rozgotowanego brokulu powodowal u niej reakcje jak by dotykala jeza oprocz raczej mielismy problem z buziunia w srodku wszystko powodowalo odruch wymiotny chociazby mus z owocow nie wspomne o innych produktach myszka miala wstret do jedzenia spadala nam z wagi nie chciala wcale jesc neurologopeda rozkladal na nas rece ... Obecnie coreczka ma prawie dwa latka i wazy 9 kg 

2019-08-28 23:05

Terapia sensoryczna pomaga. Córka ma już prawie rok zajęcia i widać postępy. Jak dziecko ma problem to polecam. Wiem jak było i widzę co jest teraz dzięki ćwiczeniom. Mnie też to kosztowało sporo nerwów i ciągłego kłócenia się by dziecko miało zajęcia, a nie odwoływane z racji turnusu. 

2019-05-07 09:39

Moim zdaniem chłopcy są hiperaktywni i potrzebują miejsca dla ćwiczeń, na spożytkowanie nadmiaru energii. Na przykład drabinki gimnastyczne w pokoju to jest rozwiązanie. MALPISZON.PL

2018-12-17 13:41

U mnie córka przez chorobe ma zaburzenia sensoryki. Ma specjalne zabawki do stymulacji. Dodatkowo jeżdżę z córką na zajęcia gdzie jest stymulowana. Ma nawet zajęcia ze światłami, które ją stymulują. Ale nie może mieć każdego kolory u córki muszą być tylko zimne kolory by nie wywołać ataku.

2018-12-10 23:37

Artykuł świetny. Chciałabym żeby nastał taki dzień choć jeden na świecie gdzie wieczorem każdy rodzic wyłączy telefon telewizor grające zabawki i przeczyta dziecku książkę, poświęci mu swój czas w 100%

2018-12-10 12:36

Bardzo przydatny artykuł. Tak malo mówi się o zaburzeniach integracji sensorycznej. W dobie świata cyfrowego zapominamy ze małe dziecko nie jest przygotowane na odbiór tyłu bodźców jednocześnie. Warto zadbać o prawidłowy i zrównoważony rozwój dziecka między innymi poświęcając mu duzo uwagi, a telewizor czy grające i świecące zabawki zamienić na czytanie książek i zabawki sensoryczne. W przyszłości to zaprocentuje.