Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Problemy z "kupą"

Data utworzenia : 2018-06-27 15:07 | Ostatni komentarz 2022-08-25 10:53

Ewa.Bobek

2527 Odsłony
38 Komentarze

Witam mam problem z 2,5 letnim synem. Mianowicie od 3 miesięcy nie ma już pampersa. Załatwia się tzn siku robi pięknie do ubikacji niestety jest z problem z kupą. Na początku może z dwa razy zrobil do ubikacji i na tym koniec. Nie wiem dlaczego ale nawet nie chce próbować " podusić" jak siedzi na ubikacji a widzę ze chce zrobić. Przez to wstrzymuje się i boli go brzuch, często przez to ma zaparcia i jest gorzej. Nie pomagają prośby, groźby nagrody nic. Jak siada na ubikacje to od razu krzyczy ze samo siku a gdy go zachęcam aby próbował robić kupę panicznie płacze i krzyczy. Na noc zakładam mu pampersa bo wtedy często udaje mu się kupę wycisnąć ale też po wielu prośbach i przy jego płaczu bo aż brzuch go boli gdy przez cały dzień tak wstrzymuje. Jak zachęcić go do tego aby do ubikacji robił. Mały rozumie ze powinien robić do ubikacji bo gdy w pampersa zrobi krzyczy mamo nie zdążyłem trzeba mnie przebrać i tak co wieczór. Proszę o radę co robić.

2022-08-25 10:53

idź do lekarza on ci pomoże i doradzi

2022-08-01 16:15

U nas był właśnie taki sam problem tylko że on pojawił się przez to że właśnie córeczka miała zaparcia. Wszystko zraziła się i pamiętała że robienie kubki bolało, więc kolejne powstrzymywała ile tylko mogła i wiadomo że za każdym razem jak powstrzymywała to znowu pojawiały się zaparcia. I było właśnie takie koło zamknięte. Dopiero poradziliśmy się u lekarza i zalecone branie specjalnego proszku na prawidłową pracę jelit, i jak zaczęły się normalne kupy to wszystko się pomału ustabilizowało

2022-07-22 18:28

Witam,

Tak jak słusznie pisały już inne mamy podczas treningu czystości są "wzloty i upadki" ;} Regresy to dość częsta sytuacja. Było dobrze i nagle znowu w majtki. Mogło się coś wydarzyć. Może Panie w żłobku zwróciły córce uwagę, czy coś innego miało na to wpływ. Trudno jednoznacznie powiedzieć. Dobrze, że mimo to blokada odpuściła. Rodzic ma towarzyszyć i wspierać podczas tego procesu. Dużo cierpliwości i wspierania. Często dopytywanie, zwracanie uwagi, częste mówienie na ten temat itp. mogą stresować. Miałam kiedyś taką dziewczynkę na zajęciach, która miała 2,5 roku i miała problem z treningiem. Doszło do tego, że jak przeglądała gazety mamy o dzieciach i widziała na zdjęciu dziecko na nocniku to gniotła kartkę. 

Nawet jak już siusiu będzie na nocnik to mogą zdarzać się sytuacje, że podczas zabawy dziecko się zapomni i się zmoczy. To też normalna sytuacja i nie należy za bardzo ich komentować, żeby nie pojawiły się negatywne doznania.

Jeśli chodzi o robienie kupki to też warto uzbroić się w cierpliwość. Będzie w majtki to trudno. Trzeba pokazać gdzie powinna trafić, zachęcić dziecko do uczestniczenia w wyrzuceniu kupki do ubikacji czy nocniczka. Zwykle nauczenie się wypróżniania kupki zajmuje nieco więcej czasu. Też może być to związane z innymi doznaniami dla ciała. Na forum poruszaliśmy temat już wiele razy, omawialiśmy sposoby jak można motywować dziecko oraz wspirać w tym czasie.

Pamiętajcie drodzy rodzice o jeszcze jednej sprawie, że odpieluchowanie dzienne i nocne to też dwa inne etapy. Nocne trwa dłużej i czasami nawet jeszcze 5 latki moczą się w nocy i jest to w granicach normy.

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę cierpliwości :)

Marta Cholewińska-Dacka

2022-07-11 22:34

Ten pomysł z kupnem nowych majteczek, jeszcze z bohaterem ulubionej bajki może być skuteczny, myslę, że warto przetestować. 

2022-07-08 18:38

My mieliśmy kryzys jak przyszły upały bo ubierało się dużo sukienek i mała zaczęła rozpinać pampersa dlatego musieliśmy spróbować z nocnikiem pierwszych prób i faktycznie się udało parę razy i teraz pieluchomajtki i nocnik  :) 

2022-07-05 13:19

rany a mi sie przypomniało jak ja byłam mała i coś moje ciotki mówiły o rajstopkach brokatowych;) ze jak sie zasika to brokat znikał i juz były do wyrzucenia ;D to dopiero bujda;) ale siostry wierzyły ;)

2022-07-04 21:27

Mój synek niestety kupę w majtki robi, siku ładnie wola, na podwórku ładnie wyciąga sobie siusiaka i cieszy się że robi na trawkę. Jeszcze zdarza się ssikac w majtki ale chyba już coraz bliżej końca odpieluchowania 

2022-07-04 16:19

To ja kupiłam majtki w psi patrol i to dużo daje hahahahaha 

Tak jak mówicie, ważne, aby rodzic był gotowy i miał tą cierpliowść i był konsekwentny. Wiadomo, że trzeba dużo poświęcić sił energii i tłumaczenia, ale kiedy jak nie teraz jak jest lato:)