Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Po co dziecku podróż?

Data utworzenia : 2013-03-12 13:07 | Ostatni komentarz 2015-03-05 06:37

Redakcja LOVI

5026 Odsłony
15 Komentarze

Kiedy wyjeżdżacie, starasz się zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa, komfortu, rozrywki. A mimo to często łapiesz się na poczuciu winy, że to taki egoizm, męczyć to biedactwo, zamiast pozwolić mu w spokoju spędzić kolejne dni o ustalonym rytmie w domu. Ale dziecko tak samo jak ty czerpie z podróży niemało korzyści. Zaspokaja swoją niespożytą ciekawość świata, mnóstwo się uczy i może bawić się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

2015-03-05 06:37

Ja jeszcze z mala nigdzie daleko nie byłam. Najdalej to 40 km wiec cały ten czas przestała. Jest jeszcze mała to śpi. W czerwcu czeka nas dłuższa podróż bo aż 5 godzinna to zobaczymy jak to zniesie. Ale jakoś się nie boję. Weźmiemy wszystkie potrzebne rzeczy i możemy jechać.

2015-03-04 23:35

Mój synek też jest uczone od początku w samochodzie,bardzo często gdzieś jeździmy.Też narazie jeszcze nie byliśmy na dłużej trasie ale do rodziny czy znajomych.Ale jak tylko będzie jakas okazja żeby pojechać gdzieś dalej,wiadomo też żeby nie było bardzo daleko to napewno pojedziemy,zabiore potrzebne rzeczy i możemy jechać :)

2015-02-27 21:04

Moje dziecko jest od poczatku uczone w samochodzie codziennie gdzies jezdzimy. Narazie jeszcze nie odbylismy dluzszej wyprawy ale w wakacje zamierzamy jechac nad moze, czyli trzeba bedzie przejechac cala polske:)

2015-02-27 13:18

Nie pamiętam kiedy z synem odbyłam pierwszą podróż ale córa miała około 4 miesiące i jechaliśmy do kuzynki na wesele w góry. Mimo, że to jest około 150 km to jedzie się jakieś 3 godziny. Przerwy robiliśmy na karmienie więc co godzinę. Faktycznie co wyjazd było lepiej, wiedziałam co dziecku zabrać, co robić itd.

2013-06-28 00:00

Moj syn ma obecnie 14 miesiecy. Swoja pierwsza podroz odbyl, gdy mial 8tygodni, bylo to mniej wiecej 2000 kilometrow. Regularne przerwy, postoj, spacer, zabawa I duzo snu I czas w podrozy zlecial w mgnieniu oka a Maksik byl szczesliwy I z usmiechem przywital dziadkow! Potem odbylismy 4 loty samolotem, ( 8 w obie strony)! Zakazdym razem i z kazdym kolejnymblotem wiedzialam co jeszcze zabrac ze soba I co robic, by ulatwic sobie I dziecku podroz! Obserwuje potrzeby mojego dziecka, wiem, co da mu poczucie bezpieczenstwa I komfortu.

2013-06-25 20:43

rehabilitanci zalecają maks 3-4 godziny! my jak jechalismy to co 2 godziny robiliśmy 30 min przerwy!

2013-06-25 15:26

a jak długo takie 3-miesięczne niemowlę może siedzieć w foteliku samochodowym? Co ile należy robić przerwy? My nad morze mamy ok 400km i wydaje mi się, że to trochę za dużo jak dla takiego malucha, chociaż córka jest bardzo spokojna w aucie.

2013-06-13 22:55

mój synek jak miał 4 miesiące pojechaliśmy na 5 wspaniałych dni nad morze! my zobaczyliśmy wszystko co zaplanowaliśmy a On to przyjmował ze spokojem! taki tyci podróżnik! było bardzo fajnie! i tak inaczej! i chodź do morza mamy 600 km, ostatnie 30 popłakiwał!