Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Łatwe zasypianie 3miesięcznego dziecka i odlożenie go do łóżeczka.

Data utworzenia : 2018-05-13 13:38 | Ostatni komentarz 2018-06-30 22:31

Marzena-1995

1502 Odsłony
33 Komentarze

Witam, mój 3miesięczny syn ma bardzo lekki sen. Każda próba odlozenia go do łóżeczka kiedy zasnął kończy się niepowodzeniem. Czy macie jakieś sposoby na odlozenie dziecka tak aby dalej spał?

2018-06-30 22:31

Witam, jeśli chodzi o tv to dziecko poniżej 2-3 roku życia w ogóle nie powinno mieć do niego dostępu. Ma to niedobry wpływ na jego rozwój oraz na zaburzenia snu - za Amerykańską Akademią Pediatryczną (AAP). Także tutaj nie ma złudzeń. TV czy tablet dla takich maluszków jest po prostu nie właściwy i zupełnie nie potrzebny. Badania pokazały, że szumy TV podczas gdy włączony jest TV jeśli go nie oglądamy też działają nie korzystnie na rozwój dziecka. Podanie dziecku tabletu czy pozwolenie na TV przed snem jest niewłaściwe. Tak jak napisała jedna z forumowiczek, nawet dorośli przed snem nie powinni oglądać TV. Jest to duże obciążenie dla układu nerwowego. Dużo bodźców, dużo emocji. Dzieci mogą zobaczyć sceny, których nie rozumieją i może być to dla nich trudne. Bajki też trzeba oglądać z dziećmi i je z nimi omawiać. A wracając do maluszków i odkładania to najlepsza sytuacja jest wtedy kiedy maluch może doświadczać świadomego zasypiania. Jeśli go odkładamy jeśli jeszcze nie śpi ale już jest temu bliski to będzie to najlepsza sytuacja sprzyjająca samodzielnemu spaniu. Nie zawsze łatwa, ponieważ wcześniej dziecko mogło spać już na tyle często z rodzicami, że teraz już tego nie chce i każde odłożenie spotyka się z płaczem. Pomocny bywa rożek czy mocniejsze zawinięcie w kocyk. Pytanie do rodzica czy zgadza się na wspólne spanie czy nie? pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2018-06-06 22:03

Tu bardziej chodzi o promieniowanie. Podobno w ciągu jednego dnia przez człowieka przechodzi około 15 tysiecy fal z promieniowaniem i chodzi o to by to ograniczyć. Więc jak idziemy spać to właśnie żeby telefon leżał na stole, a nie przy głowie to samo z telewizorem żeby dioda się nie świeciła.

2018-06-06 07:52

Specjaliści twierdzą, że osoba dorosła powinna unikać urządzeń elektronicznych przed snem, żeby lepiej się wyciszyć, dać odpocząć oczom i głowie i potem uniknąć kłopotów z zaśnięciem itp, więc co dopiero dzieci! Wiadomo że w dzisiejszych czasach nie unikniemy pewnych cudów techniki, ale moim zdaniem trzeba próbować choć trochę je ograniczyć, bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

2018-05-28 18:08

Moim zdaniem powinni udać się z dzieckiem do specjalisty bo to nie jest normalne zachowanie dziecka w nocy. Przede wszystkim powinni kontrolować co dziecko ogląda na tym tablecie. Może ogląda coś czego nie powinna, a później się to śni dziecku. Znam osobiście kilka takich przypadków. Dziecko piwinno mieć ograniczony dostęp do elektronicznych urządzeń. Mojej kuzynki córka ma dwa latka tableta czy komórkę ogarnia lepiej niż ja, szok.

2018-05-28 12:21

Agata, no to jeszcze aż taki wpływ ma na dziecko telewizor czy tablet, to tym bardziej z tym skończyć. Straszne, nawet nie myślałam, że dzieci mogą aż tak reagować.

2018-05-25 10:55

U mnie teraz to nawet jak córka wstanie to nie płacze tylko się bawi.

2018-05-25 10:37

Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Też tak miałam. 2 dni płaczu przed zasypianiem i w końcu się nauczył. Czytałam mu, jak już leżał w łóżeczku plus smyranie i pomogło.

2018-05-24 09:37

Ja córkę odkładam do łóżeczka i córka się wycisza i idzie spać. Mojego kuzyna syn jest tak nauczony że jak w stanie to nigdzie nie wychodzi żeby nie spadł ze schodów. Więc jak się obudzi to włącza telewizor i oni już słyszą że mały się obudził i ktoś po niego idzie. Telewizor służy u nich jako forma budzika.