Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Niekonwencjonalna metoda nauki picia?

Data utworzenia : 2018-04-27 13:23 | Ostatni komentarz 2018-07-01 07:01

J.Swierczewska

1861 Odsłony
47 Komentarze

Dziewczyny przychodzę do was z dość ciekawa jak dla mnie sprawa. Mianowicie - córka zaraz skończy rok, odmawia wszelkiego picia (soków, wody, herbatek) będąc cały czas na piersi. Wczoraj podczas kąpieli dałam jej puste opakowanie (butelkę) po napoju. Zauważyłam że napełniła sobie owe opakowanie i zaczela z niego pić. Oczywiście zabrałam jej to bo woda do kąpieli nie jest dobra do picia :D. Dziś stwierdziłam ze dam jej ponownie niekapek na próbę - zakończyła się fiaskiem. Pozostawiona wczoraj butelkę napelnilam niegazowana woda z dużej butelki i podałam corc - piła ze smakiem sama sobie trzymając i przechylając butelkę. Czy wasze dzieci też miały takie niekonwencjonalne sposoby na naukę picia? Czy mam przekonywać Corke do niekapkow, kapkow, bidonów i innych rodzajów kubków czy zakupić jakaś butelkę (chyba chodzi o wąski i okrągły ustnik) i podawać jej ze zwykłej butelki? :d trochę to śmiesznie wygląda niemowlę z butla 800 ml w rękach. :P a chciałabym żeby zaczęła pić na spacerach bo robi się gorąco i przyznam szczerze że też powoli przymierzam się do pożegnania z cycusia (córka zaczęła niemiłosiernie gryźć i żadne próby oduczenia jej nie dają skutków).

2018-07-01 07:01

Czyli potwierdziła się moja teza że z jednej metody nie ma sensu korzystać. Dziękuję Pani ekspert. :) Czyli dobrze robiłam podając córce bidon ze słomka a nie tylko niekapka. ;). Córka aktualnie pije ze wszystkiego co jest pod ręką - kubek, zwykła butelka z korkiem, bidon, niekapek - nie ma dla niej żadnych ograniczeń. :)

2018-06-30 22:16

Witam, Ze szpitalami to już tak jest, dużo bodźców, emocji i czasami jest po nim mały regres czy zmiany. Ale super, że u Was tak szybko nadrobione :) Polecam forum "zdrowe ssanie, mowa i zgryz", żeby podpytać eksperta z czego najlepiej aby roczniak pił jeśli chodzi o stymulowanie aparatu mowy. Jeśli pije z butelki to jest ok. Myślę, że ekspert ze wspomnianego forum zgodzi się ze mną, że picie z kubka czy wykorzystanie słomki będzie lepsze niż niekapki. Przy niekapkach dziecko musi ssać tak jak przy butli ze smoczkiem. Także aby rozwijać aparat mowy warto przechodzić na wyższy level, zwłaszcza jeśli dziecko samo wykazuje gotowość. Wiem, że niekapki są wygodne, ale warto aby nie były jedynym sposobem na picie. pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2018-06-06 13:18

Jak z kubka leci to na pewno nie jest nie kapek. Sama nazwa mówi przez sie. Skoro nie kapek to wylewać się nie będzie. Musi być to inny kubek.

2018-06-05 08:06

Ewa, jeśli się wylewa to nie jest niekapek. z Kolekcji Marine to był chyba tylko ten kubeczek treningowych z tego co kojarzę. Aneta, pewnie że tak, na wszystko przychodzi czas.

2018-06-02 00:15

To u mnie córka też jescze nie piję z kubka 360 stopni. Podawałam kilka razy ale córka widzi że coś jest w środku buzię otwiera ale nie ssie i nic nie leci. Przyjdzie czas to się nauczy.

2018-06-01 11:45

Moja już pije ze wszystkiego. Z niektórych rzeczy chętniej z innych mniej ale umie. :)

2018-06-01 08:33

Janek nie tolerował żadnych niekapków niestety. A szkoda bo mamy z lovi z kolekcji marine. Ale gryzl tylko ustnik oblewając się wodą. Strzałem w dziesiątkę okazał się Doidy Cup. O dziwo z niego pije. Jak mu delikatnie przechylam to się nawet nie uleje ;) Mamy kubeczek 360 z lovi, ale Janek ma 8 miesięcy i nie umie jeszcze z niego zassać. Narazie na spacerach do picia jest cycuś, ale co jakiś czas próbuję z 360, żeby mieć na spacery i inne wyjścia. Młody czai o co chodzi bo przechyba i wysuwa język jak do Doidy, ale nie umie jeszcze zassać. Liczę że się nauczy za jakiś czas :) Córka koleżanki też gardziła wszelkimi niekapkami, także myślę że nie ma sensu na siłę uczyć z nich pić. Szczególnie jak dziecko samo wybrało metody picia już bardziej zaawansowane.

2018-06-01 00:00

U mnie córka nie chcę pić ani wody ani soczku. Najchetniej to tylko kaszke jej robić.