Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

9 miesięczne dziecko nie raczkuje

Data utworzenia : 2018-03-21 13:27 | Ostatni komentarz 2018-06-29 14:50

Dominika-1995

40640 Odsłony
58 Komentarze

Cześć, mój synek ma już ponad 9 miesięcy. Nie raczkuje,nie siada samodzielnie, nie podnosi się na nóżki. Caly czas tylko pełza. Wszyscy mnie uspokajają żeby się nie martwic, ze ma jeszcze czas. Czy wybrać się do jakiegoś specjalisty?

2018-06-29 14:50

każde dziecko ma swój rytm po prostu...ja mam dwójkę dzieci i jakże różne od siebie...pierwsza jak miała rok i 7 dni zaczęła mi chodzić. a druga teraz ma 13 miesięcy i jeszcze cały czas raczkuje, chodzi po trochu przy barierce łóżeczka czy naszego łóżka. raczkować też zaczęłą jakoś w 11 miesiącu dopiero...i tez się tym nie przejmuję . pamiętaj ze ważne jest że dziecko się rusza w jakiś sposób - czyli raczkuje, kula się, macha rączkami lub nóżkami bo to wtedy daje ci poczucie że dziecko się rozwija...najgorsze gdyby cały czas leżało plackiem i nic...a tak to spokojnie czekać bo wszystko przyjdzie w swoim czasie ;)) nie ma co się przejmować i panikować na zapas

2018-06-13 18:14

Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Zawsze powtarzam,że nie powinno się porównywać dzieci ze sobą. Na rozwój dziecka składa się wiele czynników jak np. geny.. Moja córka ku zdziwieniu najpierw zaczęła chodzić,a dopiero później raczkowac. Droga mamo uważam,że osoby które mówią,że nie ma się póki co czym martwic-maja rację. Spokojnie,na wszystko przyjdzie czas

2018-06-07 21:20

Moja córka rozwijała się normalnie dopóki nie dostała ataków. Teraz uczy się znowu tego co już umiała. Ja nigdy nie patrzę się na kalendarzowy rozwój dziecka.

2018-06-07 20:38

Dla własnego spokoju i dobra dziecka wybrałabym się do lekarza pediatry. Nasza pani doktor zasugerowała kiedyś, iż u mojego syna może być problem z prawidłowym napięciem mięśniowym, więc poszliśmy do specjalisty-na szczęście nic podobnego nie stwierdzono. Nie ma co sztywno patrzeć na kalendarze rozwoju dziecka, ale też warto zasięgnąć rady specjalisty.

2018-06-07 18:03

To mi lekarz mówił że dziecko powinno siedzieć samodzielnie do ósmego miesiąca. Ale każdy lekarz mówi inaczej. U mnie córka ma opóźnienie psychoruchowe i to jest spowodowane chorobą, a nie z tego wzgledu bo jeszcze nie siedzi bo ma na to czas. Moja córka ma prawie 11 miesięcy, a rozwojowo jest gdzieś na 7-8 miesiącu z rozwojem.

2018-06-07 09:08

aneta7734 ja ostatnio byłam z Małą u specjalisty rehabilitacji i mówiła mi, że dzieci fizjologicznie siadają dopiero ok 10 m-ca życia - wcześniej nie powinno się ich w ogóle sadzać (jedynie do karmienia) - nawet na spacery jeździć w gondoli z dzieckiem na brzuszku :). Oczywiście każdy ma swój rozum i zrobi jak uważa za słuszne.

2018-06-06 22:20

Moja córka niedługo będzie mieć roczek, a jeszcze samodzielnie nie siedzi od razu leci na lewą lub prawą stronę.

2018-06-06 13:54

Nie ma co się martwić każde dziecko jest inne. Mój synek zaczął dopiero siadać jak miał 10 miesięcy i również nie raczkował. Dopiero gdy zaczął chodzić w wieku 14 miesięcy wtedy zaczął raczkować.