Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Przekręcanie z brzuszka na plecy

Data utworzenia : 2018-03-13 18:03 | Ostatni komentarz 2019-06-15 21:27

Sylwia1995

1731 Odsłony
30 Komentarze

Hej dziewczyny moje maleństwo ma 3.5 miesiąca wczoraj po raz pierwszy podczas leżenia na brzuszku przekrecilo się samo na plecki dwa razy .wiem że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale chciałabym abyście powiedziały kiedy wasze maluszki zaczęły się przekręcać.

2019-06-15 21:27

Moja ma 5 miesięcy. Obraca się z pleców na brzuch. Ale moze tak późno zaczęła bo mamy problem z bioderkami i musi nosić roztwokre

2018-10-08 17:02

Mój synek z brzuszka na plecy bardzo szybko zaczął się przekręcać około 2 miesiąca, wydawało mi się że nie lubi leżeć na brzuchu. Natomiast na brzuch z pleców znacznie później.

2018-10-07 23:19

Ciężko po czasie stwierdzić kiedy dziecko coś zaczęło. Pamięta się wtedy jak się pierwszy raz widzi, a po czasie to jest już gorzej.

2018-10-07 10:25

mój ma ok 4,5 miesiące i już od dłuższego czasu potrafi obrócić się z brzuszka na plecki, ale nie robi tego często wczoraj pod wieczór tylko co ja go na brzuszek to on na plecki a z plecków na brzuszek chyba z dwa razy zdarzyło mu się do tej pory obrócić a na boczki to już nawet nie pamiętam kiedy zaczął

Konto usunięte

2018-09-26 13:04

Agnieszko, super!! Tak, córa jest do przodu bo moja miesiąc starsza pupy jeszcze nie podnosi, ale my możemy btć ciut do tylu choć rehabilitant twierdzi, że większość mamy na czas

Konto usunięte

2018-09-25 12:27

Mama_Gratki, u nas Corka zaczela z pleeckow na boczki, potem z pleckow na brzuszek, z brzuszka na plecki jeszcze sama sie nie obraca. Obecnie ma 4,5 miesiaca, a na tym brzuszku ląduje juz odkąd skonczyla 3. Bylismy u neurologa najpierw raz, bo nie chciala lezec na brzuszku i lubila tylko prawa strone. Pani doktor pokazala nam kilka cwiczen, jak ja prawidlowoo nosic no i super pomoglo. Teraz bylismy tydzien temu na kontroli i z napieciem jest wszystko super. Pani doktor powiedziala, ze Coreczka ruchowo jest bardzo do przodu i nie ma do niej jakichkolwiek zastrzezen. Jej zdaniem niebawem Mała zacznie juz raczkowac, bo jak jest na brzuszku to na zupelnie wyprostowanych raczkach podnosi tułow, podkurcza nozki i podnosi dupcie, jeszcze brzuch jej ciąży wiec ruszyc nie umie :D

Konto usunięte

2018-09-25 10:35

Agnieszko, to zbyt wczesne przewracanie się z brzuszka na plecy jest też spowodowane nieprawidłowym napięciem mięśniowym, u nas córa jest w trakcie rehabilitacji i już się nie przewraca.najpierw maluch powinien na pleckach odwracać się na oba boczki

2018-09-24 17:49

No to jesteśmy żywym przykładem tego. Moje dzieciaczki oba w pierwszych miesiącach nie lubiły leżeć na brzuszku. Stękały, jęczał i piszczały i przewracały się na plecki . Dopiero spodobało się gdzieś w 5-6 m-cu. Ale jak widać, nie jesteśmy wyjątkiem:)