Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Robaczki u 5latka

Data utworzenia : 2018-02-20 17:22 | Ostatni komentarz 2018-12-04 22:33

Klaudia .Kuniewicz

3055 Odsłony
21 Komentarze

Nie znalazłam wątku więc piszę czy któraś mama miała problem z robakami (owsikami) u swoich pociech? Jak to wyglądało?

2018-12-04 22:33

Ważne też jest jeśli zauważysz że Twój maluch ma owsiki żeby wszyscy domownicy wzięli leki na owsiki, tak zapobiegawczo. Zmień pościel.

2018-10-31 07:39

No niestety ale jest to dość popularny problem u maluchów w przedszkolach oraz bardzo wiele z nich ma tego typu pasożyty. Jest to typowa choroba brudnych rąk: https://choroba.com.pl/choroba-brudnych-rak Co polecam dbać o higienę prać codziennie posciele i wymieniać ręczniki oraz koniecznie wybrać się po leki do lekarza rodzinnego, które powinna przyjmować cała rodzina. Jesli dziecko przyniesie owsiki to bardzo łatwo sie nimi zarazić samodzielnie.

2018-02-25 21:51

Dokładnie a jak będzie taka potrzeba to zmienić lekarza bo zawsze jest tak że każdy lekarz ma dobre i złe opinie skoro jesteś niezadowolona jak lekarz zajmuje się twoim dzieckiem to może warto to zmienić.

2018-02-25 21:03

Klaudia i tak powinno byc , lekarz o kazdej dolegliwości jakie dotyczy dziecka powinna dobrze zbadac i zobaczyc a jak powiedziałam jej o tym ze synek strasznie sie drapie po odbycie i ma czerowne i taka jakby grudke to nawet nie popatrzyla tylko zebym posmarowala jakims kremem np..alantanem albo jakimś na odparzenie, a raz jak bylam.ze synek czasem sie posika i czasem leca mu kropelki moczu a on co do mnie gada i jakby nie czul ze on juz sika, albo czy napletek mu schodzi ani razu tam nie spojrzała czy tez ma jaderka tylko.sie mnie pytala a ja tak sie nie znalam...więc masz racje czasem warto cos skonsultowac u innego dla dobra dziecka.

2018-02-25 06:45

Nie musisz zmieniać lekarza ale możesz skonsultować to z innym lekarzem ja jak powiedziałam dla swojego o dolegliwościach dziecka to wzia mnie na Poważnie a nie że wymyślam.

2018-02-25 02:13

Sama nie wiem, ta moja ma duzo dobrych opini ze jest wsosmialym lekarzem wiec zawsze sobie tłumacze, ze moze to ja przesadzam...i czasem to juz sama nie wiem. A synek czesto ma nawroty ze drapie sie po odbycie ale zakladam nieraz do kupki i nie widze owsikow i tłumacze ze moze przez azs ta pupa go tam swedzi bo jak posmaruje mu kremem na sucha skore to jest pare dni spokoju.

2018-02-23 22:58

To pasowało by skonsultować się z innym lekarzem bo to prowadzi potem do złych skutków.

2018-02-23 20:31

Klaudia no widzisz, tez tak slyszalam a u mnie synek zgrzytal zabkami, czesto drapie sie w odbyt albo mowi ze go tam boli, ma podkrazone i sine oczy a doktorka nic zamilkla inze iczy oczy podkrazone moze miec przez to ze jest alergikiem albo genetyczne...i nas olala..i nie dala nic na odrobaczanie.