Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

11 zasad jak pielęgnować suchą skórę niemowlaka

Data utworzenia : 2017-12-11 19:52 | Ostatni komentarz 2017-12-18 13:35

Redakcja LOVI

2327 Odsłony
14 Komentarze

Skóra niemowlaka różni się od skóry dorosłego. Jest bardzo wrażliwa i dużo cieńsza. Bywa problematyczna w pielęgnacji, tym bardziej, że przeważnie jest niezwykle sucha.

2017-12-18 13:35

Nie zaczynaliśmy od emolientów, postawiłam na baby dream, z uwagi na skład. uważam, że jeśli skóra nie sprawia problemów to niewarto od początku przyzwyczajać ją do emolinetów. Jednak gdy okazało się, że córa ma bardzo suchą, nadwrażliwą skórę, trzeba było zmienić asortyment. Ulgę przynosi też kąpiel w mleku, czy w krochmalu. I jestem przeciwniczką oliwki, jeżeli już to na ciemieniuchę, nie na skórę dziecka. W sezonie grzewczym i na skórę i na drogi oddechowe dobrze robi nawilżanie powietrza. I przede wszystkim to nie przegrzewanie dziecka, co jest dość częstym problemem.

2017-12-13 19:09

Niestety tez borykamy sie z problemami skórnymi naszej pociechy. Staramy sie, uzywac kremow bez parafiny(ktora najczesciej uczula dzieci.) Miedzy innymi kiedy pojawiaja sie nam zniany skorne, stosujemy czesciowo domowe sposoby typu krochmal.Babcine sposoby, ale najlepsze.

2017-12-13 10:50

Nasza córeczka Zosia od urodzenia kompana jest w kilku kroplach olejku z słodkich migdałów, Olejek wspaniale nawilża skórę i nie potrzeba już niczym smarować delikatnego ciałka dziecka. Ze względu na to, że bardzo zwracam uwagę na skład i nie kupuję chemii dla swojego dziecka, zawsze staram się wybierać naturalne i najlepsze produkty dla Zosi. Mamusie, polecam wypróbować olejek migdałowy podczas kąpieli :)

2017-12-12 19:59

My z skora u synka juz duzo przeszliśmy, czasem bywalo bardzo ciezko a nawet nie przespane noce bo synek.mial tak sucha skore ze tak ja drapal ze az krew mu sie lala, uzywalismy.wiele emolientow do smarowania jako krem, balsam, plym do kapieli i szampin bo.sucha skora jest wszedzie nawet na główce i oczywiscie podajemy wapno i w trudnych syruacjach jak skora Swedzi to fenistil...mieliśmy duzo masci robionych na recepte od pediatry ale najbardziej ppmagala nam.masc z sterydami elocom ale smarowalam nia tylko w bardzo ważnej potrzebie jak juz musialam.bo jednak.to z sterydami..z emolientow pomógł.emolium ten trojaktywny ale w sezonach wisosna lato a w sezonie jesien - zima synek ma bardzo sucha skore az poraniona miejscami jak pod kolankani, na brzuszku, w lokciach i kolo szyi z tylu...tam.to drapie sie non stop i nawet mascie sterydowe..czekamy na.wizyte od dermatologa. Bo jesli chodzi o sama sucha skore wystarczy przestrzegac to co pisze lovi w artykule...my rowniez uzywamy dlugiej i bardzo cieplej kapieli, przed kazdym wyjsciem smaruje synka buzke kremem nivea na wiatr, mroz...i kapiemy w emolientach z emolium. A tez mam plyn do kąpieli z bobini z emolientami i elstradem z owsa ltory nawilza i łagodzi podraznienia takze u nas jest lepszy na pewno od nivea..co mnie zdziwiło ale moze przez to ze z bobini ma.w sobie emolienty.

2017-12-12 18:12

Bardzo ciekawy artykuł...My używamy plynu do kąpania z Nivei i nic że skóra się nie dzieje .

Konto usunięte

2017-12-12 15:50

Ja polecam kosmetyki frmy Linomag

2017-12-12 15:44

U nas sprawdzały się tylko emolienty.

2017-12-12 15:36

Do kąpieli używamy zwykłych płynów do kąpieli z Babydream albo Hipp. Skóra synka nie wymaga dodatkowego nawilżenia:) raz musielismy zastosować emolient z powodu wysypki skórnej, która była objawem alergii. Wtedy kupilismy Emolium i faktycznie skóra szybko wróciła do normalnego wyglądu.