Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Odruch ssania - co robić?

Data utworzenia : 2017-08-25 14:20 | Ostatni komentarz 2018-01-10 00:58

aleksandraajk

2977 Odsłony
29 Komentarze

Od jakiegoś czasu u mojego 3 miesięcznego synka nasilił się odruch ssania. Widzę jak np ssie przez sen i często też żeby usunąć lubi sobie possać pierś. Zastanawiam się czy coś z tym robić? Czy np smoczek nie sprawi że będzie chciał ssać jeszcze bardziej? Co może być przyczyną że mu się to nasiliło?

2018-01-10 00:58

Moja swego czasu przez sen ssała kciuka. Niby szukała cycusia i palec do buzi. Possała z trzy razy i wyjmowała i spała dalej. Po czasie samo przeszło. Więc chyba każde dziecko ma taki etap w życiu i nie ma się czym martwić.

2017-11-05 17:15

Moja coreczka miala ten sam etap, przez ssen ssala swoja wlasna warge. Z czasem samo przeszlo. ;) Ten typ tak ma. ;D

2017-11-01 20:32

Wszystko jest w porządku Mój Natan jest teraz 3 dni przed trzecim miesiącem i id kilku dni również ma większy odruch ssania. Potrafi nawet wpakować sobie całą pięść do buzi :-) Smoczek bardzo pomaga :-) Od samego początku miał dość duży odruch ssania, ale teraz to już zupełnie szaleje :-)

2017-10-29 22:00

Aleksandra to Twój maluszek ma swoje sposoby, żeby ukryć ssanie kciuka, w nocy mama nie widzi to zaczyna działać :P jeśli się do tego przyzwyczai to może mieć swoje konsekwencje w wadach zgryzu więc obserwuj. Możliwe, że tak jak pisze Magros jest to tylko przejściowa czynność związana z ząbkowaniem.

2017-10-29 12:07

Ola to faktycznie urwis. Zabieraj kciuka dalej jak tylko widzisz ze ssie. Mój młody jak ząbkował też raz ssał paluszki ale zabierałam konsekwentnie i teraz nie próbuje nawet. A aparat wiem co znaczy i też chciałabym ominąć tej przyjemności moim dzieciom.

2017-10-29 10:23

Kciuka właśnie jak tylko widzę to zabieram. Jak tam sobie inne gryzie to mu pozwalam. Boję się bo ja pamiętam że mialam z tym w dzieciństwie problem. Później aparaty na zęby itd. Lepiej to dziecku oszczędzić. Często w nocy jak się obudzi to sobie ssie a że w miarę cicho się zachowuje to nie zawsze ja się obudze.

2017-10-29 07:53

Olu, może to tylko chwilowe? Ale musisz obserwować i w miarę możliwości zabierać kciuka z buzi. Moja mała miała z tydzień że ssała kciuka, a potem o nim zapomniała. Było to oczywiście przy ząbkowaniu.

2017-10-20 16:53

Mnie to coraz bardziej martwi. Palce są praktycznie cały czas w buzi ale najbardziej martwi mnie ze nauczył się ssać kciuka. Inne palce i całe piąstki to jeszcze ok ale ten kciuk mnie przeraża :-/