Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Problem z wymową u 4 latka

Data utworzenia : 2017-05-11 11:30 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:08

K.Wozniak

4113 Odsłony
72 Komentarze

Witam, mój syn, ma problem z wymową literek w i f. Chodzi w przedszkolu na zajęcia logopedyczne, nie widzę żadnej poprawy na razie. Czy mogę w domu ćwiczyc z nim aby poprawić problem z wymową?

2020-01-29 00:08

Logopeda

2018-05-16 20:42

Dokładnie, zawsze dobrze też w razie wątpliwości skonsultować się z kimś innym. Jak nie pomoże, to chociaż rozwieje wątpliwości i na pewno nie zaszkodzi. Są jednak osoby, które kurczowo trzymają się jednego lekarza, mimo że brak efektów.

2018-05-14 00:10

Dlatego w takich sytuacjach jest zmienić lekarza. Nikt nam nie zagwarantuje, że nowy lekarz nam pomoże. Ale warto zawsze szukać pomocy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zdrowie dziecka. W porównaniu zmiane lekarza, a zdrowie dziecka który otrzyma dobrą pomoc i będą efekty bezcenne.

2018-05-13 07:39

pewnie, że nic nie powiedział, bo widocznie to dla niego kasa, a nie powołanie. Mój tata ma też takiego lekarza, latami chodzi i nic, zero efektów, ale niestety przekonać go do zmiany jest jeszcze trudniejsze. A co do samego lekarza, no cóż nie ma ludzi idealnych znających się na wszystkim. Może być lekarz z super opiniami, ale np. naszemu akurat dziecku nie pomoże.

2018-05-12 14:40

To, że logopeda pazna się na jednym dziecku i poleci go komuś innymu wcale nie oznacza, że pozna się na kolejnym dziecku. Mój brat jak był mały to ciężko chorował. Fakt lekarz się poznał i go wyleczył. Po kilku latach drugi brat zaczął chorować więc mama pojechała z bratem do tego samego lekarza. Miesiąc czasu i nic. Nie poznał się. Więc mama pojechał z bratem do innego lekarza i tydzień czasu i brat miał już chorobę rozpoznana. Można było zacząć leczenie. Jedyny minus, że ten popredni lekarz dawał antybiotyk za antybiotykiem i brat miał przez to popsuty organizm i lekarz mamie powiedział w prost, że jak dziecko zachoruje to w żadnym wypadku nie może dziecko brać antybiotyku bo szkoda wątroby i narządów wewnetrznych bo i tak są w dość kiepskim stanie.

2018-05-12 11:52

Dokaldnie, nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi i lepiej poradzić sie kogos kto juz zna danego lekarza i ma sprawdzona opinie i ze faktycznie jest dobry..ale to tez nie takie latwe bo i jednego znajdzie przyczyne i dobrze wyleczy a u drugiego juz inaczej..to tak jak z opiniami na Internecie jeden ma dobra opinie a drugi znow zla...i tak jiz jest..

2018-05-12 10:34

Wybór logopedy to ciężki temat bo musimy wybrać tego poleconego , sprawdzonego który pomoże bo jak wiemy dziecko to ciężki i wymagający pacjent który wymaga dobrego podejścia ..inaczej zajęcia które go drażnią czy męczą nie beda mialy sensu

2018-05-11 19:20

Ja znam kilku lekarzy co fakt nie potrafili pomóc. Ale sami to powiedzieli pacjentowi i polecili innego specjalistę, który im pomoże bo on już nie wie co robić bo już próbował wszystkiego i nic. Ale to są wyjątki. Dziubus i jak szwagierka zmieniła logopede czy nadal ten sam?