Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Pasta do zębów- z fluorem czy bez?

Data utworzenia : 2016-07-14 21:01 | Ostatni komentarz 2022-09-02 22:55

Basia1984

7618 Odsłony
150 Komentarze

Jako że małe dzieci nie potrafią jeszcze wypluwać pasty myjąc ząbki, w związku z czym większość tego, jakby nie patrzeć, środka chemicznego, ląduje w ich brzuszku, zainteresowałam się ostatnio tematem szkodliwości składników, m.in fluoru w pastach dedykowanych dla dzieci. Niestety , nie jest dobrze, fluor jak się okazuje w nadmiarze może poważnie zaszkodzić, tym bardziej właśnie że maluchy zamiast wypluwać pastę połykają ją. Mój synek zawsze pastę zjadał jeśli nie dopilnowałam jego mycia ząbków- po prostu wysysał ją ze szczoteczki! Nie tylko fluor zresztą może szkodzić małym brzuszkom, wiele drogeryjnych past zawiera sztuczne barwniki, konserwanty i aromaty. Polecam artykuł o szkodliwości fluoru : http://dziecisawazne.pl/fluor-pomaga-czy-szkodzi/ oraz ranking past do dzieci z wymienionymi wszystkimi niefajnymi składnikami http://www.srokao.pl/2012/08/analiza-pasty-do-zebow-dla-dzieci.html# Ja obecnie używam dla synka pasty Lavera z truskawek i malin, uważam że eko pasta nie wychodzi wcale drożej niż taka z marketu, wiadomo że daje się jej malutko, ta nasza to wydajny żel w wielkiej tubie, zastąpiłam nią używany dotychczas Elmex i już nie martwię się jak synek trochę połknie- im mniej tej chemii na co dzień tym lepiej. Myślę że to inwestycja w zdrowie.

2022-09-02 22:55

U nas jak zawieje jak dzień jest intensywny to jak czasami maluje na podłodze na macie tak zaśnie a jak nie jest bardzo wykończona to są dni że wariuje do 23,24 w nocy i mogłaby dalej wariować 

2022-09-02 12:47

U mnie córka tez chodzi późno spać 

2022-08-11 08:51

Moje obie tez

Późno  chodza spać 

2022-07-31 10:02

U nas godzina hardkorowa to teleexpres ;/ raby od urodzenia tak ma kolki tez na wiadomosciach nawet byly wiec zaraz byla kapana teraz roznie 18-19 wowczas sie qycisza i szykuje do drzemki a ten czas roznie trwa ;) czasami zasypia odrazu a czasami to i do 22 brykala ojcu po glowie ;)

Ogolnie zalezy jeszcze od drzemek w ciagu dnia jak spi raz to jeszcze jest ok jak dwa to byle przed 15 wstala bo jak spi dluzej to potem jest szalenstwo;)

2022-07-30 20:06

Ja zawsze kąpię o dziewiętnastej bo nie lubię tak późno. Czasami jak dłużej posiedzimy na podwórku teraz w te gorące dni bo nadrabiamy wieczorami żeby nie siedzieć w Upale, to wtedy faktycznie trochę później po dwudziestej je kompie. Ale ja mam takie hardkory wytrzymały, że mimo wszystko i tak czekają do dwudziestej drugiej i dopiero wtedy są śpiące i podają

2022-07-30 08:32

U mnie na początku tak późno zasypiała a jak nie udało się jej uśpić o 21 to nieraz do 23 czy do północy trzeba było z nią siedzieć. Później zmieniliśmy porę kąpieli z godziny 20 na 19 a czasem 18:30 i teraz zasypia od razu po kąpieli. Też nie zawsze ale często się to udaje :) 

2022-07-30 00:33

A o 8:30 czasem 9 wstaje. Ale sam fakt że to późno niestety , kiedyś zasypiała 21:30, a teraz taka godzina , może się to zmieni jak pójdzie do żłobka 

2022-07-29 10:08

Mój to mam nadzieję nie będzie tak robił.