Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

kiedy pierwsze ząbki

Data utworzenia : 2014-11-07 00:25 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:05

margarita.borowska

8966 Odsłony
106 Komentarze

drogie mamy pomażecie. moja córka ma 3 miesiące i 10 dni. Dzisiaj było wszystko ok do czasu. Malutka sobie ssała piąstke jak zawsze. Ale dzisiaj zauważyłam że jak wkładała sobie pieluche to aż się wściekała by ją dalej włożyć tak jak by ją dziąsełka swędziały. Kiedy nadszedł wieczór zaczęła tak mocno płakać że Nie można było jej niczym uspokoić ani piersią, butelką, lulaniem ani też smoczkiem. Kiedy chciałam włożyć palec Do jej buziuni i dotknąć by sprawdzić wściekała się Jeszcze gorzej..aż się zanosiła. Kupiłam maść na ząbki posmarowałam i po 30 minutach się uspokoiła i śpi. Jak narazie. Doradźcie mi. Czy to naprawdę może być ząbek??

2020-01-29 00:05

???

2017-12-07 00:53

Aneta koniecznie doradź kontakt z stomatologiem dziecięcym. On skontroluje zawiązki zębów i albo uspokoi mamę dziecka albo powie co ma robić dalej. Dwa lata i brak dwójek powinny spowodować że dziecko będzie pod kontrolą stomatologa bo jest to dziwne.

2017-12-06 22:44

Też słyszałam, że im później ząbki wyjdą tym są mocniejsze. U nas pierwszy pojawił się w wieku 7 miesięcy była to jedynka. potem wyszły dwójki i dopiero reszta jedynek. Przy trójkach i czwórkach pojawił się stan podgorączkowy. Marudzenie było przy każdym ząbku i nieprzespane noce. Schłodzone żelowe gryzaki, maść dentinox i viburcol ratowały nas bardzo.

2017-12-06 21:16

Może spróbuj podać jej schłodzony żelowy gryzak?

2017-12-06 18:44

Mojej córce wychodzą ząbki niepokolei. Ważne żeby jej wszystkie wyszły. Bez zbędnych komplikacji i chłodzenia później do dentysty.

2017-12-06 17:40

Komplet mleczakow powinien do ok 3 roku życia wyrosnac. Dziwne że nie ma 2. Na pewno konieczna wizyta dentystyczna żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Nie zawsze zęby wychodzą po kolei ale brak dwujek jest dziwny.

2017-12-06 16:18

Spróbuje. Może się uda, ale ona nie jest do tego przekonana.

2017-12-06 13:57

Aneta lepiej doradź jej konsultacje ze stomatologie. W takim przypadku przydałoby się zrobić rtg, żeby sprawdzić jak wyglądają zawiązki zębów stałych. Bardzo rzadko, ale zdarza się, że brakuje grup zębów, zarówno mlecznych jak i stałych. Stomatolog powinien to zobaczyć