Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

dysfagia

Data utworzenia : 2013-10-28 17:10 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:08

martek20

6616 Odsłony
16 Komentarze

Szanowna Pani doktor! Jestem mamą 4 miesięcznej Natalki, która urodziła się w 36 hbd. z wieloma wadami o nieznanej przyczynie. Ma agnezję ciała modzelowatego, rozszczep podniebienia miękkiego, wrodzoną wiotkość krtani, obniżone napięcie mięśniowe i cierpi na dysfagię. Na początku krztusiła się wszystkim co trafiało do buzi, następnie wypijała z butelki po 5-10 ml mleka z ogromnym wysiłkiem i trudem( często siniała), niestety po szpitalnym zakażeniu płuc jej saturacja stała się tak chwiejna, że nikt nie miał odwagi karmić jej smoczkiem. Wymaga odsysania dróg oddechowych ze śliny i wydzieliny oskrzelowej, karmiona jest sondą nosowo- żołądkową. Dzięki naszej opiece rośnie i choć z opóźnieniem, to rozwija się. Ostatnio lekarz prowadzący poruszył temat założenia PEG, chcemy tego uniknąć. Gdzie powinniśmy się udac, aby w końcu ktoś porządnie i konkretnie zdiagnozował nasz córkę i pokierował nami co mamy robić dalej. Mieszkamy w woj. zachodniopomorskim, pomimo kontaktów z wieloma specjalistami, którzy diagnozowali moje dziecko w klinice na szczecińskich Pomorzanach, nikt nie odkrył dlaczego mała nie połyka- mam wrażenie że problem tkwi w motoryce jamy ustnej bo, córka potrafi powstrzymać odruch wymiotny co chyba znaczy że aktywność przełyku jest. Proszę o jakieś wskazówki , gdzie i do kogo moglibyśmy się udać aby jej pomóc. ----- Mój synek urodzony w 30 tyg ma problemy ze ssaniem II połykaniem. Krztusi się często, był karmiony krótki czas piersia, ale mało wypijal. Z butelki bardzo mało około 10ml przy czym meczy się strasznie. Zdiagnozowano dysfagie ale nie znamy przyczyny. Ma 4 miesiące korygowane. Na ten moment jest karmiony sonda przez nosek. Czy któraś z mam miała podobny problem? Ogólnie rozwija się dobrze, usmiecha sie, podnosi glowke, próbuje łapać rzeczy.

2020-01-29 00:08

.....

2018-05-15 01:52

To sporo. Ale ja widzę u siebie, że wcale nie będzie mniej. U mnie córka też już miała wizytę u neurochirurga, a w środę córka będzie mieć drugą wizytę u chirurga i jeszcze oddzielnie neurologa. Jednego dnia dwóch lekarzy dobrze, że w jednym szpitalu.

2018-05-14 21:27

Do tej pory córka miała rezonans 6 razy w tym raz z neuromapowaniem przed operacją neurochirurgiczną, okresowo na robione także tomogeafie

2018-05-14 21:20

Rezonans był robiony raz czy kilka razy. U mnie córka miała robiony rezonans z kontrastem w styczniu. W tym roku z rezonansem jest spokój. Ale w przyszłym roku w styczniu córka znów będzie mieć robiony rezonans. To badanie jest bardzo szczegółowe. Potwierdziło tylko chorobę córki.

2018-05-14 21:06

Tak rezonans jednoznacznie określił wady

2018-05-14 20:46

I to wykazał rezonans?my mamy dopiero w środę

2018-05-14 20:37

Tak wada OUN pod postacią agenezji ciała modzelowatego i hipoplazji robaka móżdzku dająca globalnie obniżone napięcie mięśniowe, nieefektywne polykanie jako konekwencja tego I poważne zaburzenia integracji sensorycznej

2018-05-14 20:33

A znaleźli problem?