Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Poprawne ssanie

Data utworzenia : 2019-01-28 01:06 | Ostatni komentarz 2019-06-03 21:28

Karolina.JANKOWSKA

663 Odsłony
8 Komentarze

Czy 5 miesiczne niemowle mozna jeszcze nauczyc poprwanego ssania piersi???

2019-06-03 21:28

Ja również polecam konsultacje z doradcą laktacyjnym, wykwalifikowana osoba na pewno pomoże prawidłowo przystawiać maluszka do piersi.

2019-05-31 20:52

Oczywiście że tak.zglos się do doradcy laktacyjnego najlepiej.

2019-05-16 18:13

To zależy od wielu czynników ale myślę że tak

2019-02-21 21:54

Doradca laktacyjny to podstawa w twoim przypadku

2019-02-19 23:17

Karolina zawsze możesz spróbować ale musisz koniecznie udać się do CDL żeby mógł określić w czym tkwi problem i jak Ci pomóc. Musisz sprawdzić czy jest u Was w mieście poradnia z CDL albo poszukać jakiejś CDL i umówić się na wizytę. Często one przyjeżdżają do naszego domu, żeby stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki dla dziecka. Doradca siądzie z boku, przyjrzy się waszej technice przystawiania i ssania dziecka i na pewno coś podpowie.

Konto usunięte

2019-02-18 21:40

Uważam, że jest to możliwe. Jednak potrzebujesz wizyty u Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego, dużo cierpliwości, samozaparcia i wytrwałości. Dorzucę jeszcze wiedzę dot pozycji do karmienia.

2019-02-18 15:35

Myślę ze bez wykwalifikowanego doradcy laktacyjnego sie nie obejdzie.

2019-01-28 09:34

Witaj. Karolina widzę, że w dziale "Karmienie piersią" założyłaś wątek o odruchu oksytocynowym. Jeśli dziecko ma problem ze ssaniem, to niestety laktacja może spowalniac, dlatego też ten wypływ mleka nie jest taki jak powinien. W tamtym wątku napisałam Ci co możesz zrobić aby poprawić wypływ mleka. Na co warto zwrócić uwagę. Widzę, że nie wiesz czym problem jest spowodowany. Warto aby caly proces przystawiania do piersi zobaczył specjalista. Certyfikowani Doradcy Laktacyjni pomagają nawet w przypadku już zahamowanej laktacji rozbudzać ją ponownie, także wszystko jest możliwe, nawet aby po 5 miesiącu poprawić jakość ssania dziecka i wypływ pokarmu. Najważniejsze to zdiagnozować w czym problem i go wyeliminować. Naprawdę radzę kontakt z doradcą, bo on zobaczy czy dziecko ma odpowiednie warunki do poprawnego ssania, sprawdzi jamę ustną dziecka, chwytanie brodawki i cały proces ssania. Przeprowadzi wywiad i dokładnie powie Ci co musisz zrobić. My na forum niestety możemy tylko się domyślać o co chodzi, podsuwać pewne pomysły, których możesz próbować. Jeśli zależy ci na czasie i konkretnej diagnozie to zadzwoń i umów się na wizytę. Możesz także nagrać cały proces ssania, to jak dziecko się denerwuje pryz piersi i wszystko co jest Twoim zdaniem nie takie jak trzeba i pokazać, porozmawiać. Powodzenia