Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Czy to mogą być objawy ząbkowania?

Data utworzenia : 2018-04-23 09:17 | Ostatni komentarz 2019-06-08 02:14

Konto usunięte

8236 Odsłony
47 Komentarze

Moja córka ma 6,5 miesiąca. Od kilku dni zaczęła wysuwać język i trzeć dziąsłami o dziasla. Na poczatku kwietnia wyszły jej dolne jedynki. Zastanawiam sie czy któreś mamy spotkały sie z tym tarciem dziąsłami. Czy to może byc objaw ząbkowania? Dodam, że od miesiąca córka budzi sie w nocy z krzykiem, nie chce wtedy jeść, wystarczy ja przytulic i pobujać i zasypia dalej. Na dziąsłach nie widzę jakichś wielkich zmian.

2019-06-08 02:14

Myślę że to na 100% ząbki, mój brat miał podobnie tylko się ślinił i miał gorączkę... po jakimś czasie było widać jak się przebijają i był później spokój. Był niepokój że będzie zgrzutał zębami a jednak tak nie ma...

2018-06-30 20:08

Dzień dobry, Objawów ząbkowania jest wiele i każde dziecko w tym okresie może prezentować inne zachowania. Wśród nich można wskazać okresowe wysuwanie języka z jamy ustnej lub tarcie dziąseł, gdyż ucisk na nie uzyskiwany poprzez pocieranie czy masowanie daje wielu dzieciom ulgę. Innymi charakterystycznymi objawami ząbkowania jest wzmożone ślinienie się, przez co może pojawiać się suchość skóry w okolicy ust lub wysypka, a także kaszel czy krztuszenie się spowodowane nadmiarem śliny. Ząbkujące dziecko ma silną potrzebę gryzienia i czasem gryzie dosłownie wszystko - pierś, swoje rączki, ręce rodziców, naszyjnik mamy, ramię osoby trzymającej je na rękach czy elementy łóżeczka. Ból dziąseł może spowodować okresową utratę apetytu, przez co mogą pojawić się problemy ze ssaniem, a jeśli maluchowi rozszerzono już dietę - odmowa przyjmowania niektórych pokarmów. Zauważalny jest także niepokój i rozdrażnienie w ciągu dnia, a także niespokojny sen. Coraz częściej dyskutuje się na temat objawów takich jak biegunka czy nieco podwyższona temperatura (poniżej 38°C mierzona rektalnie). Niektórzy lekarze wskazują, że biegunka może być efektem połykania dużej ilości śliny, z kolei lekka gorączka wiązana jest z często występującym w okresie ząbkowania zapaleniem dziąseł. Jeśli objaw pocierania dziąseł lub wysuwania języka będzie się utrzymywał dłuższy czas, dobrze skonsultować się z lekarzem lub logopedą/neurologopedą. Pozdrawiam, Karolina Dyba

2018-05-31 19:37

U mnie gryzaki też się nie sprawdzają. Są tylko do zabawy.

2018-05-31 16:39

U nas viburcol nie pomaga. A dentinox tylko na chwilkę. Pomaga dużo tulenia i zimny gryzak.

2018-05-31 10:14

U mnie już jedna piątka wyszła jeszcze tylko trzy.

2018-05-30 12:25

Justyna używaj maści, Dentinox, albo spróbujcie z viburcolem, skoro maluszek aż tak się męczy.

2018-05-30 01:17

To u mnie kilka nieprzespanych nocy podczas ząbkowania.

2018-05-29 23:13

I mojego synka kazdy zabek byl odczuwalny..goraczka, katarkiem, nie przespanymi nockami, itp...ale i tak najgorzej i najdłużej było przy trojkach u góry.