Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

J.Rosa

Data utworzenia : 2018-02-14 14:03 | Ostatni komentarz 2020-01-29 00:09

J.Rosa

4598 Odsłony
27 Komentarze

Witam mam pytanie czy to prawda ,że kołysząc dziecko może mieć syndrom dziecka potrząsanego i czy możne takiemu dziecku uszkodzić naczynka .I czy przy jeździe samochodem jak są większe doły można coś uszkodzić dziecku .I jak się podnosi i zmienia pozycję to coś mozna zrobić dziecku .Proszę o odpowiedz

2020-01-29 00:09

Raczej nie 

2018-03-20 13:01

Ja nigdy przez 7 miesięcy nie bujałam swojej córci kładę do łóżeczka daje smoczka pieluszke i zwyczajnie zasypia. Uważam że to najbardziej bezpieczne.

2018-03-19 14:47

Aby umrzeć z powodu jedzenia modyfikowanego, bądź smogu czy uzależnień trzeba sprawdzić genezę i nie wywodzi się to z ostatniego roku, tylko z kilkadziesięciu lat wcześniej. A propo smogu, dziś wielu ludzi posiada w domu wiele innych rozwiązań niż piece węglowe, kiedyś tylko w takich się paliło, a to dziś mamy nagle problem ze smogiem? Są kraje, które przekraczają o wiele bardziej normy zanieczyszczeń w powietrzu i warto porównać, czy to faktycznie ma wpływ na długie życie. Oczywiście zgadzam się, że styl życia ma wpływ, ale są badania naukowe dowodzące tego, ze potrząsanie dzieckiem może prowadzić do poważnych uszkodzeń mózgu, a także do śmierci. Osobiście uważam, że wszystko c robimy dzieciom dzisiaj, ma swoje odzwierciedlenie w ich życiu w przyszłości, więc wolę jednak wpływać jak najbardziej pozytywnie na życie swojeg dziecka. https://prawo.mp.pl/publikacje/prawomedyczne/71378,badanie-lekarskie-maloletniej-ofiary-przemocy-w-rodzinie "Za najpowszechniejszą przyczynę występowania zespołu uważa się chęć powstrzymania płaczu dziecka przez opiekuna. Ofiarami przeważnie są niemowlęta, gdyż to one najczęściej płaczą. Płacz dziecka w tym wieku jest szczególnie trudny do powstrzymania, co powoduje narastanie frustracji u rodzica i zwiększa determinację, aby uspokoić niemowlę poprzez jego intensywne potrząsanie. Uważa się, że przyczyną nieświadomego powodowania przez opiekuna zespołu dziecka potrząsanego (z.d.p., ang. shaken baby syndrome) jest m.in. pokutujący w społeczeństwie model uciszania niemowlęcia poprzez jego kołysanie lub bujanie. Charakterystycznymi dla z.d.p. obrażeniami ciała są krwiaki podtwardówkowe, krwotoki podpajęczynówkowe i wylewy krwi do siatkówki oka. Są one efektem działania gwałtownych przyspieszeń na ośrodkowy układ nerwowy i narząd wzroku w trakcie intensywnego potrząsania przez rodzica dzieckiem." " W przebiegu z.d.p. zwykle nie obserwuje się obrażeń zewnętrznych, natomiast często występują takie objawy towarzyszące, jak zaburzenia oddychania, drgawki, senność, bezdechy, bradykardia, spadki ciśnienia tętniczego krwi czy niechęć do jedzenia, mogące sugerować inne jednostki chorobowe, na przykład zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy zatrucie tlenkiem węgla lub lekami." Dodam także, że kiedy lekarz zauważy jakiekolwiek obrażenia u dziecka powstałe na skutek potrząsania jest obowiązany powadomić prokuraturę, ponieważ jest to czynność uznana w prawie polskiem za przemoc wobec dziecka.

2018-03-17 23:35

Też tak uważam.

2018-03-17 19:44

S. Tomczyk, myślę, że na umieralność w młodszym wieku obecnie bardziej wpływa fakt iż zmienił się świat, a nie potrząsanie :) Smog, gmo, iezdrowy tryb życia, mało ruchu, faszerowane jedzenie, choroby, uzależnienia, więcej wypadków komunikacyjnych - myśle, że bardziej w tym należy upatrywać niższej średniej wieku :) Choć wiadomo, może się mylę :)

2018-03-10 22:38

Tak jak powiedziała rewers. Też widziałam kiedyś jak laska trzepała wózkiem na wszystkie strony, aż koła podskakiwały. Jak dla mnie to zakrawa o znęcanie się i porównuje yo do bicia starszego dziecka za to, że płacze bo nie może oglądać bajki.

2018-03-10 22:24

Ja też niestety widuję takie widoki. Nie mogę na to patrzeć.

2018-03-10 20:15

Niestety do teraz widuje matki które wręcz potrząsają wózkiem z całej siły. Taki widok jest makabryczny... Uważam że nie ma możliwości żeby dziecko uspokoiło się przy takim "bujaniu".