Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

żelazo a ząbki

Data utworzenia : 2018-02-14 12:02 | Ostatni komentarz 2018-03-07 23:14

AnnaG_Wawa

3413 Odsłony
9 Komentarze

Czy są tu rodzice którzy podawali lub podają żelazo dziecku? chodzi mi czy w trakcie podawania żelaza czyściliście dziecku ząbki albo dziąsełka? mój synek nie ma na razie ząbków ale czytałam że takiemu maluszkowi trzeba czyścić dziąsła bo żelazo ma negatywny wpływ na ząbki.

2018-03-07 23:14

Żelazo ma negatywny wpływ na zęby. Ale to tylko wtedy gdy dziecko ma już ząbki. W przypadku gdy dziecko ząbków nie ma, a przyjmuję żelazo nie ma się czym martwić. Ale lepiej tak dla samej siebie przemywać dziecku jame ustną.

2018-02-20 10:17

Anna G. Ja od ok. 5mc czyscilam synkowi dziasla na wieczór lub czasem rano gazikiem nasaczonym przegotowana woda i pierwsze zabki a jak juz synek mial 2zabki to mylam pasta kupipna w aptece a od roczku kupuję paste elmex , taka doradzila nam stomatolog. Ale synek bardzo.dlugo.bo od roczku do 2,5roku pil w dzien i w nocy ok. 2Razy wode.z sokiem i niestety po 2roku zaczela robic sie mu.próchnica i ma.na 4zabkach u góry na jedynkach i dwujkach nietsety i chodzimy na plisowanie dzieki czemu sie nie krusza tyle.minus ze sa zabarwione lekko na czarno po tym.plisowaniu..ale na przyszłość bedw pamietala ze.drugie dziecko nie bede poic sokami.. A synek bral zelazo i w tedy mylam.mu zabki i nic mu sie nie dzialo, ale bral tylko przez 2tygodnie.

2018-02-19 08:23

Magnolijam ma racje te preparaty dostępne obecnie są nieco inne niż te których używały kiedyś nasze mamy. Nie mniej ząbki warto myć od początku. Silikonowa szczoteczka na pewno fajnie Ci się sprawdzi i do czyszczenia i masowania dziąseł. Kolejna szczoteczka była z jordana z takim ogranicznikiem, świetnie się u nas sprawdza.

2018-02-16 13:40

:) ta szczoteczka to fajna sprawa. Jak Twoje dziecko bedzie mialo juz 4 zabki zakup mu zwykla szczoteczke, odpowiednia mala i z miekkim "wlosiem" "(nie wiem jak to napisac :D) ;) ale dalej myj zabki bez pasty, takie male dziecko nie umie jej jeszcze wypluc. Pozdrawiam.

2018-02-16 12:32

Właśnie zaopatrzyłam się w gumową szczoteczkę. Dzięki dziewczyny :) pozdrawiam

2018-02-15 08:42

Moj starszak brał kiedyś żelazo, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na zęby. Tak jak pisala J.Swierczewska, żelazo może po prostu odbarwić zęby, a potem wszystko powinno wrócić do normy.

2018-02-14 23:45

Ja podawałam obu moim dzieciom żelazo. Te preparaty które są dostępne teraz, nie mają już takiego negatywnego wpływu na zęby jak dawniej, co nie zmienia faktu że dziecku trzeba czyścić jamę ustną i dziasełka tak czy siak. Czyszczenie lub nie dziaselek już w tak młodym wieku, nie ważne czy się bierze żelazo czy nie, ma wpływ na późniejszy stan uzębienia. Ja jak moje dzieci nie miały jeszcze ząbków, czyscilam im buźki wacikiem namoczonym w przegotowanej wodzie a potem taka gumowa szczoteczka, jak już się ząbki pojawiły. Moja córka brała żelazo ponad rok a ząbki ma piękne... Dodam że brała Innofer baby

2018-02-14 14:19

Podczas podawania żelaza dziecku kupki zmieniają swój kolor, będą teraz ciemne, także bądź spokojna, bo to normalne. A jeśli chodzi o dziąsełka to na pewno warto dać dziecku coś po picia żeby popiło sobie to lekarstwo, a jednocześnie trochę przepłukało dziąsełka i całą jamę ustną. Można też zaopatrzyć się już teraz w taką miękką szczoteczkę, którą nakłada się na palec i masuje i czyści dziąsełka i ząbki. Na pewno przyda się w późniejszym etapie.