Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Wysokie podniebienie

Data utworzenia : 2018-01-12 19:53 | Ostatni komentarz 2018-03-05 21:01

Natalik89

2809 Odsłony
14 Komentarze

Dzień dobry Urodziłam synka dwa miesiące za wcześnie. Pierwszy miesiąc był karmiony sonda. Później zaczęliśmy próbować karmienie piersią i troszkę sonda. Na pocZątku szło całkiem dobrze. Zdecydowaliśmy sie usunąć sondę. Mały przez kilka dni byl karmiony tylko piersią i schudl. Jego waga stala w miejscu przez dwa tyg. Po czym zdecydowali założyć sondę ponownie i pojawiło sie pytanie co jest przyczyną. Okazało sie ze ma wysokie podniebienie. Problemy z połykaniem i ssaniem. Ewidentnie lubi leżeć przy piersi ale nie ma siły pic. Jakie kroki mamy podjąć?gdzie sie udać?dodam ze obecnie mieszkamy w Szwecji a tutejsi lekarze nie za bardzo mogą znalezc przyczynę lub tez nie są na tyle doświadczeni w tym temacie, by potrafic zdjagnozować problem.Mielismy wizytę u "specjalisty" gdzie po ogledzinach jamy ustnej czwórka lekarzy stwierdziła iż nasz syn rzeczywiście ma wysokie podniebienie ,ale nie mogą nam pomóc. Rozważamy przyjazd do kraju w celu uzyskania pomocy. Nasz syn musi zacząć pić samodzielne, opieka szpitala wypisze już wkrótce małego i zostawi nas samych z problemem.

2018-03-05 21:01

Kurcze ale podniebienie gotyckie to widać gołym okiem nawet nie będąc specjalistą :( My też przerabialiśmy karmienie sondą (z innych powodów niż Twoje). Ważne by mimo sondy się nie poddawać i nadal karmić piersią nawet, gdy poźniej trzeba dokarmić sondą. Mimo iż synek nie wypija dużo z piersi nawet te kilka minut i kikanascie ruchów jest zbawienne dla jego rozwoju, a w poźniejszym czasie do rozwoju mowy, połykania. Co do logopedy to myślę, że lepszy byłby jednak neurologopeda i to taki który jest biegły w niniejszych tematach i treningach kamienia niemowląt. Jeśli faktycznie stwierdzono podniebienie gotyckie próbowałabym specjalnie przystosowanych butelek dla dzieci z rozszczepami/ po operacjach działają one zupełnie inaczej niż standardowe. Jeśli mały ma słabe napięcie to dobrze by było od razu zacząć rehabilitację (napięci mięśniowe w obrębie ust też będzie wpływać na ssanie). A wędzidełko było oceniane ? (ale nie przez lekarza tylko ważne by zrobił do logopeda/neurologopeda). Pozdrawiam i trzymam kciuki byście wychodzili na prostą

2018-02-08 19:06

W Gdańsku i Warszawie jest dobry specjalista. Obecnie nie pamiętam teraz nazwisk. Ale jak będę w domu to zajrzę do notesu i podam.

2018-02-05 13:20

Hej, co u was?

2018-01-26 16:15

Jezeli zdecydujecie sie wrocic leczyc w Polsce polecam Ci doktora Dowgierda z Olsztyna. To jeden z najlepszych lekarzy specjalizujacych sie w wadach twarzo-czaszki w Polsce. My chodzimy do niego z podejrzeniem kraniosynostozy u mojej coreczki.

2018-01-26 07:20

Nadal sonda... karmię go piersią ale on tylko chwilę daje radę a później to tylko cmokanie. Nie wiem dlaczego naprawdę

2018-01-26 06:49

Kurcze kiepska sprawa... A jak z jedzeniem? Cos sie zmienilo czy dalej sonda? Trzymajcie sie, trzeba byc dobrej mysli. Mam nadzieje ze ten rezonans cos wyjasni i wyjdzie ze to banalna sprawa do skorygowania.

2018-01-26 05:58

Hej U nas bez zmian. Lekarze nadal szukają przyczyny. Byliśmy u logopedy, foniatry,neuropediatry i fizjoterapeuty. Twierdza że mały zbyt wolno się rozwija od ramion w górę,ma za słabe mięśnie. Ma mieć robiony rezonans. Już sama nie wiem co mam myśleć:(

2018-01-26 05:45

Jak sobie radzicie? Co u was sie dzieje i co slychac? Martwie sie... Daj znac. :)