Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

nie chce ssać smoczka

Data utworzenia : 2017-11-03 13:11 | Ostatni komentarz 2021-04-09 22:07

S.Markowska

3166 Odsłony
39 Komentarze

Mamusie, moja 5 miesięczna Tosia nie chce za żadne skarby świata ssać smoczka, wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że zaśnie TYLKO przy butli, uspokoi się TYLKO przy butli i nieraz musi spa TYLKO prżycia butli. Czy jest jakieś rozwiązanie z tej sytuacji? Może Wasze dzieci też są antysmoczkowe ale za to wielbia butle ponad wszystko

2021-04-09 22:07

martyna a kciuka nie ssie ?

2021-04-09 17:07

Syn wgl żadnego smoczka nie akceptował 

2020-01-29 00:03

Może ma źle dobrany smoczek 

2017-12-17 11:41

Agusia, możliwe że to z czasem minie. Moja córa też zasypiała tylko przy piersi, ale potem nagle przestała, wolała leżeć, przytulać się do mnie, słuchać opowiadanych przeze mnie bajek. Takie maluszki lubią zasypiać przy piersi bo tak im najwygodniej i najbezpieczniej. Marieee, przyznam że nie wpadłam nigdy na to, by okrywać córę, bo nie ma smoczka na dworze w zimie. Przecież to chyba o to chodzi własnie, żeby maluch miał kontakt ze świeżym powietrzem a nie opatulony do granic. Równie dobrze można sobie darować te spacery.

2017-12-11 22:11

Współczuję. Nie chciałabym aby moja druga córeczka była antysmoczkowa. Smoczek jednak pomaga w niektórych okolicznościach. Pamiętam jak kiedyś spotkałam koleżankę na spacerze w mega poprzykrywanym synem. Zwróciłam jej uwagę. A ona mi na to ż emoja córeczka ma smoczka i styczniowe powietrze jej nie przeszkadza, było w tedy bardzo mroźno. a Jej syn smoczka nie chce i łapie zimne powietrze. Temu go tak opatuliła. Każda mama robi jak uważa, ale takie okrywanie sprawia że jest jeszcze gorzej. Piszę to, bo zaczyna się sezon zimowo-śniegowo-mroźny.

2017-12-11 20:09

Aneta mam to samo.Corka wogole nie chce ssac smoczka jak jej wkladam do buzi to zaraz wypluje.Przy piersi zasypia i tak jej najleoiej.Bez cyca wogole nie zaśnie.Klade ja wtedy koło siebie i nie dość ze jest blisko mnie to ssie sobie piers i spokojnie zasypia.Przy piersi najlepiej: -)

2017-12-10 23:37

Moja córka nie ciągnie smoczka żeby zasnąć. Nie miałam takiego problemu żeby smoczek zaklinował się w buziulce u córki. Butelka do spania też odpada. Córka zasypia przy piersi. Jest to dla niej najlepszy sposób żeby zasnąć. A jak się z nią do tego położe to już jest dla niej najlepiej. I tak córkę usypiam przy cycu należąco. Tak się córka przyzwyczaiła, że w ciągu dnia jak chcę zasnąć a jest przy piersi to odpycha się nogą i popiskuje żeby się z córką położyć, bo córka chcę spać.

2017-12-10 19:16

S.Markowksa moj synek mial podobnie smoczek byl tylko ok. Mieisac i ciagle wyplowal i zasypial przy na rekach a jak po ok. 4Mc przeszłam na butelke to zasypial czasem.przy butelce ale czaswm przeszkadzało.mu.ze.cos tam.leci a pewnie byl najedzony to wkladal kciuka...pozwalalam bo przy tym sie uspokajal i zasypial byl.malutki to mu pozwalalam ale jakbym.wiedziała ze tak sie zakonczy ze synek ledwo z wielkim.trudem i pare nieprzespanymi nocami dop przestanie ssac kciuka na 3, 5latla i przez to ma.otwarty.zgrzy ia.krzywe zabki a od czestego picia butelki sokow.do 2,5lat.ma.duza pruchnice...także ja.bym.radzila deilkatnie odzwyczajac id zasypuanap przy butelce bo czesto zassie powietrza a potem będzie pobolewac go brzuszek i przezt to rowniez moze miec krzywe zabki bo mi ortodata mowila ze przrz butelki krzywia.sie zabki a tym bardZiej ze przy nim.zasypia...takze wiem ze bedzie ciezko i ja bym.oduczala zasypiania przy butelce bo bedzie coraz gorzej...a wczesniej czy puzniej i tak bedziesz musiala go oduczyc a wiem po sobie ze czasem.jest lepiej jak dziecko jest mniejsze...ja nie zdawalam sibie sprawy i synek ma.krzywe zabki i z pruchnica.