Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Co na pierwsze obiadki

Data utworzenia : 2017-08-09 11:36 | Ostatni komentarz 2017-12-20 22:20

P.Klauza

6293 Odsłony
111 Komentarze

Witam. Moja córeczka tydzień temu skończyła 4 miesiące i zastanawiam się co można samemu ugotować dla takiego małego bobaska i w jakich ilościach podawać.

2017-12-20 22:20

Ale też nie ma co się tak sztywno trzymać wymogów who. Za chwilę zmienią i się będzie mówić teraz to się powinno po ósmym miejscu rozszerzać dietę. To jest tylo wyraźna sugestia. A tak naprawdę decyduję dziecko kiedy rozszerzać dietę. Sam zdecyduję czy chcę jeść stałe posiłki po szóstym miesiącu czy później.

2017-12-17 11:12

Ja w zupełności rację przyznaję Kasi, sama podobnie wszystko robiłam. Samanta bardzo dobrze robiłaś:) Maluch musi poznać najpierw nowy smak, trzeba sprawdzić jak na niego zareaguje i dopiero zwiększać porcje. A potem można już łączyć warzywa i podawać pierwsze zupki :) Też znam rodzinę w której maluch siedział już jak miał 4 miesiące, a jak był jeszcze mniejszy to nawet podnosił już główkę, tylko że tam był problem z napięciem mięśniowym. także nie wiem czy to takie super.

Konto usunięte

2017-12-16 06:05

Nawet u dzieci bez alergii właśnie w ten sposób rozszerzamy dietę. Podajemy jeden składnik i obserwacja, podajemy drugi i obserwacja. Jeśli nic się nie dzieje to te dwa składniki już można połączyć. I tak dalej

2017-12-12 21:12

Moj synek mial podejrzenie alergii wiec z dawaniem mu pierwszych rzeczy bardzo uwazalam, i dawalam mu sprobowac dwie , trzy lyzeczki w sumie i tak nie byl w stanie zjesc wiecej :) bo wiekszosc i tak wypluwal ;) wiec myslwle ze od takich ilosci mozesz zaczac bo chyba nie a co przesadzac, ale moge sie mysliclic :)) ja chcialam byc super mama i gotowac sama ale na poczatku to w ogole sie nie udawalo, bo moglam zrobic to samo co jest w sloiczku czyli np. Wlasnie ziemniaczek z marchewka ale nie chcial tego jesc :) wiec przez jakis czas lecialam na sloiczkach zeby po prostu sprawdzic czy cos go nie uczyla teraz ma 11 miesiecy i je wszystko co ugotuje :)

2017-12-12 19:58

Co do siadania dzieci to polecam oglądnąć film https://www.youtube.com/watch?v=vl7Ig-d6Bm0 bo nie powinno się pomagać siadać dziecku do przodu za rączki. Jak ktoś już chce pomóż, to trzeba pokazywać tak jak jest na tym filmie. Zwróciła mi na to uwagę nasza fizjoterapeutka.

2017-12-08 13:07

Uważam podobnie jak Kasia. Każde dziecko rozwija się inaczej, nie powinno się go uszczęśliwiać na siłę sadzając zbyt wcześnie. Mój synek szybko zaczął siedzieć bo gdzieś po 5-tym miesiącu opanował podnoszenie się do siadu. Łapał się za brzegi wózka i siadał. Za to teraz nie wiedzę, aby śpieszno mu było do chodzenia. Ale nie robi nic na siłę, nie wkładam do chodzika, ani nie ciągnę na siłę za rączki, aby chodził. Gdybym miała patrzeć na dzieci z rodziny to dużo musiałabym mu narzucić wcześniej, a po co?

2017-12-06 22:12

Mariola tak mam dziecko. Syn ma 18 miesięcy a za miesiąc urodze drugie. Nigdy w życiu go nie sadzałam sama powtarzam nigdy i wiesz co? Jak miał 7 miesięcy usiadł sam. Bez niczyjej pomocy ani ingerencji. Dziwne co? Ale muszę Cię zaskoczyć tak po prostu się dzieje. Moja mama oczywiście mi mówiła że mam go sądząc, popierać itd. Ale nie stosowałam tego i czekałam aż Syn sam osiągnie ta umiejętność. Tak samo było z chodzeniem nie używałam chodzika, nie prowadzałam syna za rączki, pod rączki itd dałam mu swobodę i zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy. Nie jest prawdą że dziecko do w naszym przypadku 7 miesiąca tylko leżało. Nosiłam je przodem do świata owszem ale to zupełnie inna kwestia. Do tego czasu kiedy dziecko usiądzie to uczy się wiele rzeczy najpierw leży na plecach, później zaczyna przewraca się na brzuszek, następnie z brzuszka na plecy, zaczyna pełzać, Raczkować i siada. Siada tak jak napisała Ola najpierw klęka i opiera się na rączkach i z tej pozycji siada na pupę. Mój Syn dietę miał rozszerzaną jak miał skończone 6 miesięcy i też wtedy jeszcze nie siedział, ale rozszerzaliśmy dietę razem z mężem i on sadzał Syna na kolanach gdzie był oparty plecami o jego brzuch i nie siedział zupełnie sam. Jest tu na forum mama Agn która sama jest fizjo i pytała znajomych po fachu jak ma karmić synka który jeszcze nie siedział. Wtedy fizjoterapeuta poradziła jej że może sadzać Syna do krzesełka do karmienia dbając o prawidłową postawę bądź karmić na swoich kolanach gdzie plecki opierają się o brzuch dorosłego. Z tym, że pozwolenie było na te kilka minut ile trwa te pierwsze karmienie. Więc są to dosłownie minuty... Pytasz co jak ktoś rozszerza dietę po 4 miesiącu. Już Ci pisze bo moja kuzynka tak rozszerzała więc tak sadzałam młodego w leżaczku bujaczku i karmiła. Chociaż karmienie w leżaczku bujaczku też nie powinno się tak robić bo jedzenie wtedy spływa po tylnej ścianie gardła. Pomijam już fakt że dietę powinno się rozszerzać po 6 miesiącu wg zaleceń WHO. Ja nie uważam że popełniła błąd i nigdy nikomu tu na forum nie napisałam że jakaś mama zrobiła coś źle. Każda decyzja podejmowana przez mame jest podejmowana świadomie i każda mama chce zrobić wszystko jak najlepiej dla jej dziecka. Mamy XXI wiek i dostęp do informacji jest spory więc każdy może się dowiedzieć, poczytać, dopytać itd a forum jest od tego, żeby wyrażać swoje opinie i wymienić się doświadczeniem. Jeśli nam nie wierzysz zawsze możesz zapytać specjalisty są tutaj eksperci na forum ale możesz też iść do fizjoterapeuty i zapytać. Generalnie mam do Ciebie prośbę jeśli ktoś ma inne zdanie niż Twoje to trzeba rozmawiać a nie kogoś obrażać i atakować.

2017-12-06 21:10

Ja bym czekała do skończenia 6 miesiąca życia, później najlepiej zaczać od warzyw :) Swojskie najlepsze :)