Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Jak zapobiegać próchnicy butelkowej? 16 sprawdzonych rad

Data utworzenia : 2015-09-01 19:17 | Ostatni komentarz 2017-08-04 22:33

Redakcja LOVI

7215 Odsłony
69 Komentarze

Próchnicy malutkich ząbków nie wolno bagatelizować. A zamiast leczyć, lepiej jej zapobiegać. Piszemy o tym, jak to zrobić.

2017-08-04 22:33

Pamiętać o higienie jamy ustnej, myc zabki i dziasla. W nocy podawac do picia tylko wode. I uztwac butelek ze smoczkiem tylko do 18mca ;)

2017-07-09 20:29

Ja od początku przemywam córce buźke po każdym karmieniu, jak wyjda pierwsze ząbki bede starała się przestawic ja na picie wody w nocy, żeby nie obciązac zabkow od poczatku resztkami mleka. Chciala bym uniknąc tego. Moj starszy syn to ma. Szkoda ząbków poprostu. Pierwsze ząbki to ważna sprawa trzeba o nie dbać ;-)

2017-07-07 21:24

ojj strasza córa ma właśnie ta pruchnicę ;( aby malutka zuzia nie miała staram się jej myć buzie po kazdym jedzonku

2017-07-05 21:12

Ja od urodzenia przemywałam dziąsła Synka wacikiem namoczonym w przegotowanej wodzie. Kiedy pojawiły się pierwsze ząbki kupiłam szczoteczkę i pastę do zębów i od tamtej pory myjemy ząbki. Najpierw myję je ja i Syn cierpliwie czeka a później myje on je sobie sam. A dokładniej dojada pastę ze szczoteczki ale też i coś tam miętoli w buzi. No i zgadzam się z Agn (nie pierwszy raz :))plamki na ząbkach wcale nie są próchnicą, którą najlepiej żeby twierdził stomatolog. Mogą to być właśnie np. odbarwienia.

2017-07-05 13:59

My póki co staramy się przeciwdziałać powstawaniu próchnicy i wyrabiać zdrowe nawyki. Liczę na to, że próchnica się nie pojawi.. Plamki na ząbkach mogą być czasami też po prostu zwykłym odbarwieniem i niejednolitym kolorem ząbka, dlatego też nie ma co panikować przed wizytą u stomatologa :)

2017-07-05 12:56

Starszy sym ma 2 lata niestety ma już prochnicę. Myjemy zobki ale z wielkim krzykiem, syn od początku nie lubi szczoteczki ;-( odrazu jest wielki krzyk. Ale młodszej przemywam buzke od początku mam nadzieje ze nie bedzie miala tego problemu.

2017-02-05 20:35

Moja Córeczka skończyła 3 latka. Już ma niestety pierwsze oznaki próchnicy pomimo dziennej higieny od samego pierwszego ząbka. 2 razy dziennie szorujemy już szczoteczką elektryczną i nie pije wieczorem po umyciu nic innego tylko wodę. Bardzo długo już. Szybko skończyła ze smoczkiem (jeszcze przed 2 rokiem życia) Dodatkowo stosujemy raz w tygodniu żel z elmexa na noc. Mimo to ząbki zaczęła dotykać próchnica. Dentystka stwierdziła ,że to wina kwasów w soczkach. Niestety Córeczka dziennie pije soki . Uwielbia je i ciężko z nich zrezygnować. Staram się zawsze podawać z zwykłych kubeczkach bo soczki z "dziubkiem" wcale nie takie dobre.

2016-05-19 14:10

Zgadzam się, że należy ząbki zalakować. A co do mycia to teraz jest dużo fajnych rozwiązań dla maluchów, te nakładki na palce są świetne. O ząbki trzeba dbać. Jestem szczególnie przewrażliwiona na tym punkcie, bo sama miałam ogromne problemy, trochę przez zaniedbania rodziców.